HABER

Hangi illerde sokağa çıkmak yasak? Bakanlıktan genelge

Türkiye’nin koronavirüs risk haritasında 17 olan yüksek riskli il sayısı 58’e yükselince tekrardan cumartesi günleri tüm illerde yasak ilan edilmişti. Ankara, İstanbul ve İzmir'in dışında diğer 55 kentte sokağa çıkma kısıtlaması cumartesi ve pazar günleri uygulanacak. Ramazan’da da Türkiye’de hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak.

Koronavirüsle ile mücadele, 1 Mart tarihinden itibaren paylaşılan risk haritası, orta, düşük, çok yüksek ve yüksek olarak sınıflandırılan kentlerdeki vaka sayıları ve yeni normalleşme sürecinin ilk bir ayının değerlendirildiği toplantının ardından kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vaka sayılarının artmasıyla birlikte hafta sonu sokak kısıtlamasının geri getirildiğini açıklamıştı. İçişleri Bakanlığı da yayınladığı genelge ile hangi illerde sokağa çıkmanın yasak olduğunu paylaşmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının ardından yeni risk haritası da paylaşıldı. Yeni tabloda 17 olan kırmızı il sayısı 58'e yükselirken, İstanbul, Ankara, İzmir yeni haritada kırmızıya büründü. Türkiye’de sadece Şırnak mavi kategoride yer aldı.

Hangi illerde sokağa çıkmak yasak?

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler