HABER

Haniye: Ateşkesin karşılıklı olması gerekir

Haniye: Ateşkesin karşılıklı olması gerekir

Kudüs - Filistin Başbakanı İsmail Haniye, bir ateşkesin karşılıklı olması gerektiğini belirterek, bunu tartışmak için koşul olarak, İsrail'i Filistinlilere yönelik saldırı ve saldırganlığına son vermeye çağırdı.

Haniye, füze ve roketleri olan, büyük silah stokuna sahip bir Filistin ordusundan söz etmenin mümkün olmadığını ifade ederek, ateşkesin dengeli iki taraf arasında olmasını öngören taleplere karşı çıktı.Haniye, Gazze'de düzenlediği basın toplantısında, Filistinli grupların dün aralarında ateşkes için vardıkları uzlaşmaya değinerek, "İlk olarak İsrail'in saldırılarının sona ermesi gerekir. İşgale son verilmesi lazım" dedi.

Haniye, böylece Filistinli grupların da saldırılarını durdurma fırsatı bulacaklarını ifade etti ve "Top şimdi İsrail'in sahasında" diye konuştu. İsrail Silahlı Kuvvetleri'nin bir yetkilisi de İsrail radyosuna yaptığı açıklamada, Kassam hücrelerini, İsrail'e Kassam fırlatma noktasından uzağa sürmek amacıyla yapılan askeri operasyonların gerekirse genişletilerek devam edeceğini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön