HABER

Haniye: "Türkiye ziyaretimiz çok olumlu"

GAZZE (İHA) - Hamas liderlerinden İsmail Haniye, Hamas politbüro şefi Halid Meşal'in Ankara ziyaretinin olumlu geçtiğini söyledi. Evinde düzenlediği basın toplantısında kısa bir açıklama yapan Haniye, yarın toplanacak meclis öncesinde başbakan adayının ise henüz kesinlik kazanmadığını ifade etti.

Hamas liderlerinden Halid Meşal'in Türkiye ile birlikte diğer Arap ve Müslüman ülkeleri ziyaretinin devam edeceğini söyleyen Haniye, "Ankara ziyareti olumlu geçti. Arap ve Müslüman ülkelerle birlikte davet edildiğimiz diğer ülkelerle de görüşüyoruz. Bu ziyaretlerimiz devam edecek" diye konuştu.

Haniye, Hamas olarak bugüne kadar İsrail tanklarının karşısında durduklarını ve direndiklerini belirterek, "Şimdi bu halktan siyasi destek bekliyoruz. Bizi yalnız bırakmasınlar. Bu halk çok sıkıntı çekti, yaşamaya, toprağa ve bir devlete ihtiyacı var" dedi.

Haniye, yarın toplanacak meclis öncesi halen başbakan adayının belli olmadığını, diğer örgütlerle ve bağımsız milletvekilleriyle görüştüklerini, iyi adayı çıkarmayı istediklerini ve belirlenen ismin Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'a teklif edileceğini sözlerine ekledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler