Hannover'da Türk'e ait iş yerindeki yangın

HANNOVER (İHA) - Almanya'nın Hannover kentinde, Türk vatandaşına ait nargile salonunda çıkan yangınla ilgili soruşturma sürüyor.

Almanya'nın Hannover şehrinde cumartesiyi pazara bağlayan gece saat 01.00 sularında Mustafa Kot'a (39) ait bir nargile salonu ve türkü barda henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıkmıştı. Yangınla ilgili köpeklerin de kullanıldığı ilk incelemelerde, kundaklamaya ait bir bulguya rastlanamadığı belirlendi. Fasıl isimli nargile salonunun sahibi Mustafa Kot, sigara yasağı sebebiyle salonun 1 aydır kapalı bulunduğunu söyledi. Olayla ilgili açıklama yapan Kot, "Polis araştırma yaptı, köpekleri de içeri
soktu. Bir şey bulamadıklarını söylediler. Araştırma hala sürüyor. Şu an için bir yorumda bulunmak istemiyoruz. Yanlış bir kelime de sarf etmek istemiyorum, ama artık huzurumuz kalmadı. Yani, bize 'gidin' desinler, gidelim. Hitler zamanında Yahudiler'in gidecek vatanları yoktu, bizim var" dedi. Tahmini zararın 500 bin Euro olduğunu ifade eden Kot, sigortalarının olduğunu da sözlerine ekledi.