Hapishaneden helikopterle çıktı

Yargılandığı davada dün hakkında beraat kararı çıkan Mısır’ın eski Cumhurbaşkanı Hüsnü Müberek bugün cezaevinden tahliye edildi.

Hapishaneden helikopterle çıktı

Mübarek'in sağlık sebeplerinden dolayı helikopterle askeri hastaneye nakledildiği belirtildi.

Destekçileri, Mübarek'in tutulduğu Kahire'deki Tora hapishanesi önünde toplandı.

Arap Baharı isyanında koltuğunu kaybeden Mısır’ın eski cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek, tutuklu yargılama süresince kaldığı Tora hapishanesinden ayrıldı. Mübarek'in helikopterle askeri hastaneye nakledildiği bildirildi.

Mübarek, sağlık kontrolünün ardından ev hapsine alınacak.

Savcılık, Kahire’deki hapishaneye yolladığı belgede, Mübarek’in bugün tahliye edilmesi talimatını vermişti. Mısır savcısı, devrik lider Hüsnü Mübarek’in tahliye edilmesi için gereken resmi belgeyi Tora hapishanesine yollamıştı.

85 yaşındaki Mübarek, 2011'de kendisini koltuğundan eden sürece kadar uzanan protestolar sırasında göstericilere ateş açılması emri vermekle yargılanıyordu.

Mübarek, bu davada geçen yıl ömür boyu hapis cezasına çarptırılmış, ancak avukatları kararı temyize götürmüştü.

Mısır'ı 30 yıl yöneten mübarek 2011'de iktidarına karşı protestoların ardından koltuğunu bırakmak zorunda kalmıştı.

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
birileri düğmeye bastı, amerika içeriye attırdığı adamı yeniden çıkarttı, başını secdeye kıçını abd'ye dönen müslümandan korkacaksın... gerçek müslüman piyon olmaz, siyonistlerin uşağı olmaz...
İSRAİLİ KORUYORUM DİYE TEPKİ GÖSTEREN ADİ HERİFLER.İSTEDİĞİMİ KORURUM SİZE HESAP VERECEK DEĞİLİM.BEN DİNDAR AMA EVRENSEL BİRİYİM.BENİM SİSTEMİMDE IRKÇILIK YOKTUR.DİNİMİDE SEVERİM MİLLETİMİTİDE SEVERİM ….FAKAT BEN KAHROLSUN İSRAİL DİYE YADA TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOKTUR DİYE SLOGANLAR ATMAM……IRKÇILIK BENİM SİSTEMİME YIKIMDIR.HEPİMİZ ADEM EVLADIYIZ HERKES İNSANDIR.İSRAİLE YETERİNCE KAFİR MUAMELESİ ETTTİNİZ.TAYYİP ADAM GİBİ DURSUN İSRAİLLE UĞRAŞIPTA AMERİKAN UŞAKLIĞI ETMESİN BENDE İSRAİLİ KORUMAYI BIRAKIRIM………..
hastasın gardaş sen. allah akıl fikir verir sana umarım.
fraternity.bence sen menapoza girmişssin be bi jinokolğa görünsen iyi edersin :):):) malmısın ya neyle bakıyosun dünyaya keşke hitler yaşasaydıda yeryüzündeki bütün yahudileri temzleseydi adamlar avuc ıcı kadar mıllet ama dünyaya hükmediyolar acımaları yok kanla beslenıyor şerefsizler...belliki sende onlardansın..
ne demek istediğini anladım da, ALLAHIN lanetlemiş olduğu bir kavmi nasıl olurda savunursun onu anlamadım.
Mubarek salınsın yerine Mursi konulsun. Sistem güzel işliyor. Halka rağmen darbe batının demokrasiden nasıl yararlandığını gösteriyor. Biz ilkeli duralım.
BU YORUMU YAZDIĞIM İÇİN BAZILARINIZ BANA BİLGİSAYAR BAŞINDAN KÜFÜR EDECEKSİNİZ.BİLİYORUM FAKAT YİNEDE YAZICAM:::::::::::::::::::ALMAN TÜRKÜ DÖVSE ALMAN HAKLIDIR.İSVİÇRE CEZA YASA İSVİÇRE HAKLIDIR.ARAP İDAM ETSE ARAP HAKLIDIR.RUSLAR TÜRKÜ KOVSA RUSLAR HAKLIDIR.G.K.R.Y TÜRKÜ DÖVSE ONLAR HAKLIDIR. KKTC DALGA GEÇSE TÜRKLE ONLARDA HAKLIDIR.ÜLKEMİZDEKİ IRKÇI KESİMLERDEN NEFRET EDİYORUM….KİM YAPIYOR BU IRKÇILIĞI YOBAZLAR VE BAZI RADİKAL MİLLİYETÇİ İNSANLAR.IRKÇILIĞIN LUZUMU YOK.GİTTİĞİNİZ ÜLKELERE UYUM SAĞLAMIYORSUNUZ.KABADAYILIK TASLIYORSUNUZ.SNRADA DAYAK YİYİYORSUNUZ.SİZİN GİBİLERE DAYAKTA MÜSTAHAK
benim gördüğüm an adi faşistler, sözüm ona SOLCU geçinen adi şerefsiz YURTSEVER diye kandini tanımlayan sosyopatlardır. mhp lileri de sevmem ama yurtseverler onlardan daha beter, çünkü Allah'sız oluyorlar daha bir kötüler. mhp liler bazıları ara sıra namaza gitmiş sanırsamki kalbi biraz daha insaflı. ama yurtseverler inanıyorum imkanları olsa Kürtleri bir kaşık suda boğar. Yüce Rabbim bunu bildiğinden Kürtleri onların insafına terketmiyor.
BİLGİSAYR BAŞINDA SANA KÜFRETMİYORUM. AYNI ZAMANDA ŞEYTANA LANET OKUMAKTA İYİ DEĞİL. SENİN GİBİLER DÜNYA ÜZERİNDE AZINLIK. SEN BU ŞEKİLDE OLABİLİRSİN NEYSE AMA ÇOCUĞUN VARSA VEYA OLACAKSA EN AZINDAN ONLARI KEDİNDEN MUHAFAZA ET PPpp
geçmiş olsun. diyelim yaşlı adama.
Ne olacak ki şimdi de aklanmış paklanmış biri olarak Mısır'ın başına getirirler.ABD bunu istiyordu zaten.Ne de olsa ABD uşağı biri değilmiydi zaten.ABD ve İsrail'in Ortadoğudaki istek ve arzularına cevap veren bir liderdi.Allah sonumuzu ve Mısır'ın sonunu hayra kalbeylesin.Amin...
bu nasıl mahkum ya helikopterle çıkıo vlla biz suç işlesek el arabasıyla götürürler BAMBAŞKA Birşey söylüyorum arkadaşlar BAYANKUPON diye bir site buldum kadınlar tam 2 haftada altıyüzkırkyedi milyar tutturmuş. Bedava tahmin veriyorlar ve mükemmel para yarışmaları var hemen BAYANKUPON diye aratıp ilk siteye girin sizde kazanmaya başlayın. Mükemmel ya
hani asılacaktı
peki şimdi ne olacak yeni diktatör sisi mi eski diktatör mübarek mi yönetecek? çünkü hiç bir diktatör gücü paylaşmaz. benim cevabım ise her ikisi de yönetemeyecek Çünkü HALK liderini kendi seçecek, sn.Mursi gaspedilen makamı, igal edilen makamına dönecek.
ULAN BİR DEFA DA BENİM YORUMUMU DA EKLEYİN BE VİCDANSIZLAR. KAÇ OLDU TAKİP EDİYORUM ONLARCA YORUMUMU EKLEMEDİNİZ.
Diğer Haberler