HABER

Hapsedilen genç kızı mail kurtardı

TEKİRDAĞ (İHA) - Çorlu'da babasından izinsiz ablasının bulunduğu köye gittiği gerekçesiyle bir odaya hapsedilen genç kızı, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'ya atılan e-

mail kurtardı. Çubukçu'nun talimatıyla hapsedildiği evden alınan genç kız, huzurevine yerleştirildi.

Edinilen bilgilere göre, Çorlu'ya bağlı Sarılar köyü'nde ikamet eden A.K. (24), babasının izni olmadan komşu köyde bulunan ablasını ziyarete gitti. Kızının kendinden habersiz komşu köye gitmesine sinirlenen baba E.K., 24 yaşındaki kızı köydeki evlerinin bir odasına hapsetti. Genç kızın 4 ay boyunca evde hapis hayatı sürdüğü öğrenilirken, durum bir akraba tarafından e-mail yoluyla Bakan Çubukçu'ya bildirildi. İsmi açıklanmayan akraba, mailde Bakan Çubukçu'ya, "Umarım bu yazıyı okursunuz. Biraz daha geç kalırsam masum bir insanı kaybedeceğiz. Bir genç kız, babası tarafından bir yere kilitlenmiş şekilde dayak ve işkenceye maruz kalıyor. Size yalvarıyorum bu kızı kurtaralım, lütfen yardımcı olun. Ya intihar edecek ya da maruz kaldığı muameleye dayanamayıp ölecek" mesajını gönderdi. Maillerini kontrol eden Çubukçu, mesajı aldığı gün talimat vererek Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) görevlilerini harekete geçirerek, kızın kurtarılmasını istedi.
SHÇEK Tekirdağ İl Müdürlüğü yetkilileri, önceki gün jandarma ile birlikte belirtilen adrese giderek baskın düzenledi. 4 aydır kapalı tutulduğu yerden kurtarılan A.K., Çorlu Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Daha sonra Çorlu Huzurevi'ne götürülen genç kız, özel bir odaya yerleştirildi. En çok annesi F.K. ve kız kardeşi N.K.'yı görmek istediğini söyleyen A.K., tek dileğinin onlarla birlikte yaşamak olduğunu söyledi.

Çorlu Huzurevi'ni çok sevdiğini söyleyen genç kız, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'ya, durumu haber veren akrabasına ve Huzurevi Müdürü İskender Çağlayan'a teşekkür etti. Her defasından babasından korktuğunu dile getiren genç kız, "Sadece kendim değil, annem ve kardeşinim de çok korkuyor. Babam izin verirse annem ve kardeşimle birlikte yaşamak istiyorum" diye konuştu.

Çorlu Huzurevi'nde kalan genç kızın, bir süre sonra Kadın Sığınma Evi'ne gönderileceği öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön