HABER

Haraç alamayınca restoranı kurşunladı

İSTANBUL (İHA) - Aksaray'da haraç istediği işadamından olumsuz yanıt alarak işyerini otomatik silahlarla taradığı iddia edilen Murat Kılıç'ın, ünlü türkücü İbrahim Tatlıses'in eski koruması olduğu öne sürüldü.

Aksaray'da 'Urfa Sofrası' adlı bir restoran, 26 Aralık 2006 akşamı saat 22.30 sıralarında, bir kişi tarafından otomatik silahlarla tarandı. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, restoran sahipleri Ahmet Güler ile Mehmet Kaya'nın ifadesine başvurdu. Restoran sahipleri, Murat Kılıç adlı bir kişinin kendilerinden haraç istediğini ve sürekli tehdit aldıklarını ileri sürdü. Bunun üzerine soruşturmayı derinleştiren Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Kılıç'ın yakalanması için operasyon düzenledi. 3 ayrı adrese yönelik düzenlenen eş zamanlı baskınlarda, Kılıç tüm aramalara rağmen bulunamadı. Restoranda yapılan incelemelerde ise 21 adet boş kovan bulan polis, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü belirtti.

Restoranı kurşunlamak suçundan aranan Kılıç'ın, 2003 yılında ünlü oryantal Asena'nın bacağından vurulması olayında da azmettirici olduğu ileri sürülmüştü.

PARTNEREvlendiler!Evlendiler!
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön