HABER

Harun Kolçak serbest

İSTANBUL (İHA) - Kredi kartı borcundan dolayı gözaltına alınan pop müzik sanatçısı Harun Kolçak, kredi kartı borcunun bir kısmının, ünlü sanatçı Sezen Aksu tarafından ödenmesi üzerine serbest bırakıldı. Bir gün boyunca Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'nde tutulan, 99 milyar lira olan kredi kartı borcunun 32 milyar liraya indirilmesi ve bu tutarın 12.5 milyar lirasının Sezen Aksu tarafından ödenmesi üzerine serbest bırakılan Kolçak, "Sezen Aksu'ya minnettarım. Özgürlüğümü ona borçluyum" dedi.

Asayiş Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından 99 milyar lira tutarındaki kredi kartı borcu yüzünden gözaltına alınan ünlü sanatçı Harun Kolçak, bir gün gözaltında tutulduktan sonra serbest kaldı. Kolçak'ın dün gözaltına alınmasının ardından harekete geçen pop müzik sanatçısı Bora Gencer, yakın arkadaşı Harun Kolçak için başlattığı bir kampanya ile sanatçı dostlarının Kolçak'a destek olmasını sağladı. Birçok sanatçıya ulaşan Bora Gencer, bir dönemler Harun Kolçak ile birlikte çok sayıda yapıta imza atan Sezen Aksu'dan sanatçıya destek sözü adı. Sezen Aksu sözünde durarak Kolçak'ın borcunun 12.5 milyar liralık bölümünü ödedi. Borcun ödenmesinin ardından Harun Kolçak serbest bırakıldı.

Serbest kalmasının ardından Asayiş Şube Müdürlüğü önünde bir açıklama yapan ünlü sanatçı Kolçak'ın avukatı Füsun Kimira, "Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün, Harun Kolçak'ın başına gelen olayın ardından Başbakan Abdullah Gül, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile görüşerek kredi kartı borçlarının geriye dönük olarak affedileceği sözünü aldı. En geç Ocak ayında yürürlüğe girmesi beklenen yeni yasa ile kredi faiz oranları yıllık en fazla yüzde 90 olarak hesaplanacak. Harun Kolçak, bu olaydan dolayı çok yıprandı. Başta sanatçının plakçısı Şahin Özer olmak üzere birçok sanatçı dostuna müracaat ettik. Bunların içinden sadece Sezen Aksu, "Ne gerekiyorsa yaparım" dedi. Sezer Aksu, bugün borcun 12.5 milyarlık kısmını ödedi ve Harun Kolçak özgürlüğüne kavuştu" dedi. Harun Kolçak için bir kampanya başlatan sanatçı Bora Gencer ise "Kampanyaya bile gerek kalmadan Sezen Aksu sayesinde Harun bu üzücü durumdan kurtulmuştur" diye konuştu.

Bu açıklamaların ardından Harun Kolçak, "Şu an çok yorgunum. Konuşacak durumda değilim. Benim için çaba sarf eden tüm sanatçı dostlarıma teşekkür ediyorum. Özellikle Sezen Aksu'nun gösterdiği vefadan dolayı kendisine minnettarım. Özgürlüğümü Sezen Aksu'ya borçluyum" dedi. Kolçak, konuşmasının ardından Borca Gencer ve avukatı ile birlikte şubeden ayrıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön