HABER

Hasan Doğan'dan çarpıcı açıklamalar

İSTANBUL (İHA) - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) eski Başkan Vekili Hasan Doğan, İsviçre maçında yaşanan olaylar ve FIFA'nın Türkiye'ye verdiği cezayla ilgili kendisini hedef alan açıklamalara sert tepki gösterdi.

"Organize İşler" başlığı altında bugün bazı medya organlarında yer alan açıklamalara tepki gösteren Hasan Doğan, "Evet, ortada bir organize iş var. Ama bu denildiği ve yazıldığı gibi İsviçre'ye karşı değil, şahsım ve arkadaşlarıma karşı yapılan planlı ve programlı bir saldırıdır" dedi.

Doğan, 'Hayal ürünü' dediği bu iddiaların kaynağının kim olduğunu bildiğini belirterek, "İsviçre dönüşü hep birlikte otele gittik. Orada 12-13 kişinin bir araya gelişi, toplantı yapma amacıyla ilgili değildi. Bugün olaylarla ilgili hedef olan akreditasyonları yapılan Yaşar Aydın ve Ali Kıratlı'nın bu toplantıda olduğu iddiaları kesinlikle yalandır. Bu arkadaşlar ne orada ne de maç öncesi hiçbir toplantıda yer almadı. Bu toplantıyla ilgili şahsım ve arkadaşlarımı hedef alan bu iddialar yalan, hayal ürünü ve gerçek dışıdır. O gün otelde ahlak veya yasadışı hiçbir şey gündeme gelmemiştir. Hiç kimseden böyle bir görüş çıkmamıştır. İsviçre maçıyla ilgili olayın en başından sonuna kadar Türk basınında gerçek olmayan haberler çıkmıştır. Bu gerçek dışı haberler soruşturmayı da olumsuz şekilde etkilemiştir" diye konuştu.

TFF eski Başkan Vekili Doğan, 'asılsız' olarak yorumladığı bu haberin kaynağının o gün toplantıda bulunan kişilerden biri olmadığını belirterek, "Bu iddiaların konuşulduğunu kim söylüyorsa yüzleşmeye hazırım. Bu tamamen bir dedikodu haberidir. Ortada bunlar konuşuldu diyen yoktur. İsviçreli futbolcuların karşılanması, onlara yumurta atılmasını bırakın planlamayı, olması muhtemel birçok olayı da önledik. Bunlar tamamen çirkin iddialardır. Benim şahsımı ve arkadaşlarımı hedef alan planlı bir saldırıdır. Ortada bir organizasyon olduğu doğrudur. Ama bu bana karşı başlatılan yıpratma organizasyonudur. Kaldı ki alınan cezanın bununla ilgisi olmadığı ortadadır. Ama şimdi bu cezanın kaynağı bizmişiz gibi yansıtılmaya çalışılıyor. Asıl maksat benim ve arkadaşlarımın yıpratılmasıdır" ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler