HABER

Hastalık ve kazalar AKP'lilerin yakasında

ANKARA (İHA) - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bakanlar ve parti yöneticileri, iktidarda kaldıkları süre içerisinde, hem ülke sorunlarının yanı sıra 'kendi sağlık sorunları' ile de uğraşmak zorunda kaldı.

Dün kan şekeri düşmesi sonucu hastaneye kaldırılan Başbakan Erdoğan, daha önce de attan düşerek kazayı hafif sıyrıklarla atlatmıştı.
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ile Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül de yoğun çalışma tempolarına 'yaşadıkları acil rahatsızlık' nedeniyle ara vermek zorunda kaldı.

Bunun dışında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Akif Gülle ve AK Parti Grup Başkanvekili Salih Kapusuz, geçirdikleri trafik kazası sonucu ölümden dönerken, AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Çelik de uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralandı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN HASTANEYE KALDIRILDI Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün kan şekerinin düşmesi sonucu Güven Hastanesi'ne kaldırıldı.
Meclis'e giderken aniden fenalaşan Başbakan Erdoğan, koruma amiri ve şoförünün büyük panik yaşaması nedeniyle hastane önünde otomobilinin içinde mahsur kaldı. Şoför ve koruma telaşla inince zırhlı Mercedes'in kapıları kilitlendi. Baygın haldeki Erdoğan, zırhlı otomobilin şoför camı balyozla kırılarak çıkarılabildi. Erdoğan, aynı gün akşam saatlerinde hastaneden taburcu edildi.

Başbakan Erdoğan, 30 Temmuz 2003 tarihinde açılışını yapmak üzere geldiği Bayrampaşa Şehir Parkı'nda bindiği attan düştü. Erdoğan, ilk iki denemenin ardından üçüncüsünde ata binerken, seyisin elinden kurtulan at bir anda huysuzlandı. Bir süre atın üzerinde kalmak için çaba sarf eden Erdoğan, bunu başaramayınca kum zemine düştü. 112 ekiplerinin ilk müdahaleyi yaptığı Erdoğan kazadan yara almadı.

BAKAN GÜL GATA'YA KALDIRILDI Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, üst solunum yolu enfeksiyonu ve uçaktaki basıncın iç kulakta yarattığı travma nedeniyle geçtiğimiz Mart ayında Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) kaldırıldı. Birkaç gün GATA'da tedavi gören ve istirahat eden Gül, ardından taburcu edildi.

Başbakan Yardımcısı ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, böbrek taşının neden olduğu ağrı nedeniyle Ağustos ayında İzmir'de özel bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Hastanede özel bir odaya alınan Bakan Şahin'e, hemen müdahalede bulunularak, serum takıldı ve ağrı kesici verildi.

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ KAPUSUZ ÖLÜMDEN DÖNDÜ İçerisinde AK Parti Grup Başkanvekili Salih Kapusuz'un da bulunduğu Arif Yegin yönetimindeki 06 SK 706 plakalı otomobil, 14 Kasım 2003 tarihinde Atatürk Bulvarı'nda Muzaffer Sayıoğlu'nun kullandığı 01 TV 287 plakalı jip ile çarpıştı. Kazada Kaburgaları kırılan ve ciddi bir travma geçiren Kapusuz, Numune Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Akif Gülle, 16 Temmuz 2006 tarihinde Amasya'da geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralandı. Kaza sonrası beyninde ödem oluşan ve şuuru kapanan Akif Gülle, 89 gün boyunca tedavi gördü. Doktorlarının 'Yaşaması mucize' dediği Güllü, hızla iyileşerek tedavi gördüğü Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden geçtiğimiz hafta taburcu edildi.

Kazada Gülle ile birlikte araçta bulunan Merzifon Belediye Başkanı Hayati İncekul olay yerinde hayatını kaybederken, kaza sonrasında Gülle ile birlikte ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan AK Parti Merzifon İlçe Başkanı Hamza Demir ise 46 gün sonra hayata gözlerini yumdu.

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ ÇELİK'E SİLAHLI SALDIRI AK Parti Grup Başkanvekili ve Bursa Milletvekili Faruk Çelik, AK Parti Nilüfer İlçe Teşkilatı'nın kongresinde salona girerken silahlı saldırıya uğradı. 67 yaşındaki bir emekli ve silahlı şahıs tarafından Çelik'e 3-4 el ateş edildi. Kurşunlardan biri Çelik'in diz kapağına isabet etti. Ayağından yaralanan Çelik, kongre salonu önünde bekleyen ambulans tarafından Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, iki oğlu Ramazan ve Muhammed'in başına gelen acı olay nedeniyle büyük üzüntü yaşadı.
18 Şubat 2006 tarihinde akşam saatlerinde Akdağ'ın oğlu Muhammed, Ankara Bilkent yolunda buzlanma nedeniyle aracının kayması sonucu meydana gelen kazada yaralandı. Kazada sağ ayak ve sol el bileği kırılan Akdağ, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

20 Nisan 2006 tarihinde ise Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın diğer oğlu Ramazan Akdağ, evde düşerek yaralandı. Ramazan Akdağ'ın yoğun bakıma alınması üzerine Bakan Akdağ, yurt dışı gezisini yarıda keserek Türkiye'ye geldi.

Sinop'un AK Parti'li Belediye Başkanı Zeki Yılmazer, 26 Şubat 2006 tarihinde Boyabat İlçesi yakınlarında 57 AK 001 plakalı makam aracıyla geçirdiği kaza sonrası ağır yaralandı. Yılmazer, Ankara İbn-i Sina Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Kazada, Yılmazer ile birlikte makam şoförü Zafer Yalçın da yaralandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön