HABER

Hastanede hayata döndü

GAZİANTEP (İHA) - Gaziantep'te bir inşaat işçisi, yüzmek için girdiği havuzda boğuldu. Hastaneye hayati fonksiyonları durmuş olarak getirilen işçi, doktorların müdahalesi sonucu yeniden hayata döndü. Kalbi yeniden çalıştırılan işçi, 2 günden bu yana yoğun bakımda hayatta kalma mücadelesi veriyor.

Gaziantep'teki ilginç olay, geçen cumartesi günü akşam saatlerinde Pancarlı Mahallesi 9. Sokak üzerinde bulunan Hanifi Karaveli'ye ait villada meydana geldi. Villada çalışan inşaat işçisi Arif Oruçtutan (26), yüzmek için villanın havuzuna girdi. Eşini merak eden Hatice Oruçtutan, çalıştığı villaya gittiğinde, Arif Oruçtutan'ın havuzda cansız halde yattığını gördü.

Genç kadın, eşi Arif Oruçtutan'ı Özel Sani Tıp Merkezi'ne getirdi. Doktorlar, kalp ritimlerinin geri geldiğini fark ettikleri Oruçtutan'ı yeniden hayata döndürmek için müdahale etti. Kalbi yeniden çalıştırılarak hayata döndürülen Arif Oruçtutan, yoğun bakıma alındı.

Özel Konukoğlu Tıp Merkezi Başhekimi Dr. Asım Güzelbey, yaptığı açıklamada, hastaneye ölmüş olarak getirilen Arif Oruçtutan'ın yapılan müdahalelerle kalbinin tekrar çalıştırıldığını belirterek, "Sonraki gelişmeler istediğimiz gibi olmadı. Beyne oksijen gitmediği için yaşama şansı çok az. Beyin ölümüne doğru gidiyor. Yaşama ihtimali yüzde 1'dir. Yaşasa bile özürlü olarak yaşayacak" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön