HABER

Hastanede karıştırılan çocuklar 4 yıl sonra gerçek ailelerine teslim edilecekler

Adıyamanlı aile Meryem ve Selahattin D.'nin bebekleriyle Trabzonlu aile Yusun ve Sema K.'nın bebekleri İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesindeki bir özel hastanede karıştı. 4 yıl sonra hâkim çocukların karşılıklı olarak ailelerine iadesi ve nüfusa tescil edilmesi yönünde karar verdi. İki aile de duruşma sonrası gözyaşlarına hakim olamadı. Çocuklar ailelere psikolog eşliğinde yapılacak terapiyle verilecek.

Hastanede karıştırılan çocuklar 4 yıl sonra gerçek ailelerine teslim edilecekler

Çoçukların karıştırılması, İstanbul Gaziosmanpaşa İlçesi’ndeki özel bir hastanede 4 yıl önce yaşandı. Adıyamanlı Meryem ve Selahattin D.’nin bebekleri, Trabzonlu Yusuf ve Selma K.’nın bebekleri hastanede karıştı.

DNA TESTİ ORTAYA ÇIKARDI

Trabzonlu Yusuf K., boşanma arifesinde olduğu eşi Selma’dan olan “Eymen” adlı çocuğuna şüphe üzerine DNA testi yaptırdı. Test sonucu Eymen’in çiftten olmadığı belirlendi. Aile hastaneye başvurdu.

Aynı gün doğum yapan Adıyamanlı aile İstanbul’a davet edildi. Meryem ve Selahattin D. çiftinin çocuğuna da DNA testi yapıldı ve çocukların karıştığı kesinleşti. Hastane yönetimi her iki aileden çocukların değiştirilmesini istedi.

Gazete Habertürk'ten Enis Yıldırım'ın haberine göre, Adıyamanlı aile, Trabzonlu Yusuf ve Selma K. çiftinin ayrı olduğunu gerekçe göstererek, çocukları Cihangir’i vermeyeceklerini söyledi. D. çifti, ayrıca Trabzonlu ailenin baktığı çocuğu da almak için hem velayet ve hastaneye maddi-manevi tazminat davası açtı.

ÇOCUKLAR PSİKOLOG EŞLİĞİNDE VERİLECEK

Trabzon 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde “nesebin düzeltilmesi” yönünden görülen davanın karar duruşması dün yapıldı. Ailelerin hazır bulunduğu duruşmada, hâkim çocukların karşılıklı olarak ailelerine iadesi ve nüfusa tescil edilmesi yönünde karar verdi. Kararın kesinleşmesinin ardından çocukların ailelere psikolog eşliğinde yapılacak terapiyle verileceği öğrenildi. Duruşma sonrası aileler gözyaşlarına hâkim olamadı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
Allah ailelere sabır versin ...birileride bu travmanın bedelini ödesin..
Ayrilacak olan ciftin cocuklari saglikli bir ortamda buyumemistir.. sanmiyorum ayrilacak olan ciftlerde sevgi saygi ortami olsun.. Aile her iki cocuguda kabullenmis hem oz hem uvey olani niye diretiyorsunuz ki...
@pinar_1987_fscti her yerde bir zekasıgeri çıkıyor.
Allah rahmet eylesin.. bir çoğundan daha efendi ve düzgün bir sanatcıydı..
ne sanatçısı haberi okudunmu sen. İbrahim Erkal haberi değil
Ne alaka şimdi hayret bişey ya ne insanlar var
@srtc0671 çocukları karıştırıyorlar ülkede adam haberi karıştırmış çok mu yürübe lic123
@lic123 a haber den sonra lutfen internet kullanmayin 3 saat icinde hele yorum hic yapmayin
Geri Dön