HABER

Hastanede kullanma tarihi geçmiş serum

Hatay'ın İskenderun ilçesinde, şikayet üzerine özel sağlık hizmeti veren bir tıp merkezinde yapılan denetimde, son kullanma tarihi geçmiş serum bulundu.

İSKENDERUN (A.A) ''Kıl dönmesi'' şikayetiyle kentteki bir tıp merkezine giden bir vatandaşın tedavisi sırasında son kullanma tarihi geçmiş serum kullanıldığını fark eden yakınları, merkezi Sağlık Grup Başkanlığına şikayet etti.

Tıp merkezinde, Sağlık Grup Başkanlığı görevlilerince yapılan denetimde, son kullanma tarihi geçmiş serumlar bulundu.

İskenderun Sağlık Grup Başkanı Dr. Yavuz Selim Yıkıcı, ''Durum tespiti yaptık, resmi yazıyla bilgi istedik. Durum, inceleme aşamasında. Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, incelemenin sonucuna göre konuyu İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığına intikal ettirebilir. Bir ihmal ve kusur varsa gereken yapılacak.'' dedi.

Son kullanma tarihi geçen ilaçların kullanılması halinde faydasının azaldığını, yan etkisinin ise arttığını belirten Yıkıcı, ''Bu olayda bir ihmal veya unutkanlık da olabilir. Denetimimiz sırasında kurum yetkilileri de bize bu yönde bilgi verdi. Biz de umuyoruz ki durum böyledir ama her türlü ihtimali değerlendiriyoruz'' diye konuştu.

Geri Dön