HABER

Hatay'da kaybolan 6 yaşındaki Ufuk Tatar her yerde aranıyor! Camilerden anonslar yapılıyor

Hatay'ın Hassa ilçesi Amanos Dağı eteklerinde kaybolan 6 yaşındaki Ufuk Tatar'ı arama çalışmaları sürüyor. Camilerden yapılan anonslarda da vatandaşlardan evlerinin çevresi ile bahçe ve kömürlüklere bakmaları istendi.

Ailesiyle yakınlarını ziyarete gittiği Arpalıuşağı Mahallesi'nde kaybolan Tatar'ın son görüldüğü su kaynağı, mahalle ve Amanos Dağları eteklerinde komando, jandarma özel harekat ve AFAD ekiplerinin arama çalışmaları devam ediyor.

Hatay'da kaybolan 6 yaşındaki Ufuk Tatar

Ekiplerce bölgede bulunan evlerin bahçeleri de aranıyor.

Camilerden yapılan anonslarda da vatandaşlardan evlerinin çevresi ile bahçe ve kömürlüklere bakmaları istendi.

Hatay'da kaybolan 6 yaşındaki Ufuk Tatar1

Tatar'ın arama çalışmalarına Ankara'daki Jandarma Özel Asayiş Komutanlığının (JÖAK) ekipleri de katılıyor.

Arama çalışmalarına Ankara, Adana ve Hatay'dan 215 kişinin katıldığı, ekiplerin şu ana kadar yaklaşık 30 kilometrelik alan taradığı öğrenildi.

Ekipler arama çalışmaları sırasında bölgede gördükleri çocuklara su birikintileri ve ormanlık alanda tek başlarına gitmemeleri gerektiği konusunda da uyarıda bulundu.

Hatay'da kaybolan 6 yaşındaki Ufuk Tatar2

"UFUK'U NE OLUR BANA GETİRİN"

Önceki gün kaybolan 6 yaşındaki Ufuk'un annesi Durdu Tatar (45), AA muhabirine yaptığı açıklamada, Oğlunun bir an önce bulunmasını ümit ettiğini söyledi.

"Evladımı gören duyan olursa bize getirsin." diyen anne Tatar, ''Ufuk'u Allah rızası için bulup bana getirin. Yavrumu bana getirin, o benim canım. Benim yüreğim yanıyor, Ufuk'u ne olur bana getirin. Çocuğumu bulduysanız, kimin elindeyse, kimsede ise çocuğumu bana getirin.'' diye konuştu.

Hatay'da kaybolan 6 yaşındaki Ufuk Tatar5

Amanos Dağları eteklerinde bulunan Arpalıuşağı Mahallesi'ndeki yakınlarına önceki gün ailesiyle ziyarete giden Ufuk Tatar (6), zihinsel engelli bir akrabasıyla ormanlık alandaki kaynaktan su doldurmaya gitmişti. Bir süre sonra çocuğu su kaynağının bulunduğu alanda bırakarak bölgeden ayrılan aile yakını geri döndüğünde Tatar'ı bulamamıştı.

Ufuk Tatar'ın kaybolduğunu fark eden ailesinin durumu jandarmaya bildirmesi üzerine arama çalışması başlatılmıştı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
umarım bulunur sonu diğer çocuklar gibi olmaz Beyler acil bakın.Yutubda video çekerek tahmin paylaşan çocuğu gördünüz mü?ne söylediyse gelmiş mk bakın adı Hilkarin Paltan.Yalan söylüyorsam adiyim aratın Hilkarin Paltan diye görün tahminlerini.Hele bugün tüm tahminlerini tutturmuş.Bir çıkarım varsa dediğim gibi adiyim.Herhangi birşeyde istemiyor ücret ya da başka şeyler istemeden paylaşıyor.İşin ilginci video çekerek istatistik ve nasıl oynanacağını açıklıyor yemin ediyorum size.Youtube Hilkarin Paltan yazıp bakın dediklerimi anlayacaksınız
Bir çocuk ya bir çocuk çocuk başka birşey değil... 6 yaşında-4 yaşında 3 yaşında bu çocuklar bulunamıyorsa kanı bozuklar kaçırıp tecavüz edip öldürmüştür. GÜNLER HAFTALAR GEÇİYOR VE BU YAVRULARIMIZ NASIL BULUNAMIYOR AKLIMI YİTİRMEK ÜZEREYİM ALLAHIN AŞKINA NERELERİ ARIYORLAR BU GÜVENLİKÇİLER NERELERİİİİ....KARTALLAR HAVADAN GELİP UÇURMADI YA BU KUZULARI....
Geri Dön