HABER

Hatay’da Habib-i Neccar’ı anma yürüyüşü

Hatay Valiliği tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen Habib-i Neccar Hazretleri anma etkinlikleri kapsamında halk yürüyüşü düzenlendi.Kuran-ı Kerim’de Yasin Suresi’nde övülen, müjdelenen Habib-i Neccar Hazretleri’ni daha iyi tanıma, tanıtma ve anlatma adına yapılan etkinlikler kapsamında halk yürüyüşü düzenlendi.Antakya’da Habib-i Neccar Dağı eteklerinde bulunan Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ait Habib-i Neccar Sosyal Tesisleri önünde toplanan grup, yürüyüşe Kurtuluş Caddesi’nden devam ederek, Anadolu’nun ilk camisi olan Habib-i Neccar Camii’nde tamamladı.

Hatay Valiliği tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen Habib-i Neccar Hazretleri anma etkinlikleri kapsamında halk yürüyüşü düzenlendi.
Kuran-ı Kerim’de Yasin Suresi’nde övülen, müjdelenen Habib-i Neccar Hazretleri’ni daha iyi tanıma, tanıtma ve anlatma adına yapılan etkinlikler kapsamında halk yürüyüşü düzenlendi.
Antakya’da Habib-i Neccar Dağı eteklerinde bulunan Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ait Habib-i Neccar Sosyal Tesisleri önünde toplanan grup, yürüyüşe Kurtuluş Caddesi’nden devam ederek, Anadolu’nun ilk camisi olan Habib-i Neccar Camii’nde tamamladı. Buradaki ikramların ardından, etkinlik son buldu.
Etkinliğe Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hatay’da Habib-i Neccar’ı anma yürüyüşü

Geri Dön