Hatay'da yağış, sel ve su baskınlarına yol açtı

 HATAY'da dün başlayan ve aralıklı olarak şiddetini artıran sağanak yağış nedeniyle, tarım alanları ile birçok ev ve iş yerini su bastı.

Hatay'da yağış, sel ve su baskınlarına yol açtı

Çağlar ÖZTÜRK- Ferhat DERVİŞOĞLU- Hüseyin BOZOK-Akif ÖZDEMİR-Ali ARSLAN/HATAY, (DHA)- HATAY'da dün başlayan ve aralıklı olarak şiddetini artıran sağanak yağış nedeniyle, tarım alanları ile birçok ev ve iş yerini su bastı.
Kentte özellikle merkez Antakya ilçesi ile Samandağ, Yayladağı ve Reyhanlı ilçelerinde dün başlayan şiddetli yağış nedeniyle su baskınları yaşandı. Samandağ ilçesinde Kuşalanı Mahallesi'nde içinde kimsenin bulunmadığı bir araç sele kapıldı. Debisi yüksek olan sel suları aracı dere yatağına kadar taşıdı. Farklı ilçelerdeki birçok ev ve iş yerini de su bastı. Ayrıca tarlalarda ekili ürünler ve meyve bahçeleri su altında kaldı. Bölgede valilik ve belediye ekiplerinin sel sularını tahliye çalışmaları devam ediyor.

FOTOĞRAFLI

Hatay'da yağış, sel ve su baskınlarına yol açtıHatay'da yağış, sel ve su baskınlarına yol açtıHatay'da yağış, sel ve su baskınlarına yol açtıHatay'da yağış, sel ve su baskınlarına yol açtı

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler