HABER

"Hatice Arı" davası sonuçlandı

Düzce'de kaybolduktan 4 ay sonra fındık bahçesinde kafatası ve kemikleri bulunan 15 yaşındaki Hatice Arı'yı öldürdüğü suçlamasıyla tutuklu yargılanan A.M.T., ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

DÜZCE (İHA) - Düzce'de kaybolduktan 4 ay sonra fındık bahçesinde kafatası ve kemikleri bulunan 15 yaşındaki Hatice Arı'yı öldürdüğü suçlamasıyla tutuklu yargılanan polis memuru A.M.T., ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Düzce Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi 1'inci sınıf öğrencisi Hatice Arı, 5 Ocak 2010 tarihinde kaybolmuştu.. 3 Mayıs'ta da Subaşı köyündeki bir fındık bahçesinde, genç kıza ait olduğu tespit edilen kafatası, kemik parçaları ile elbiseleri bulunmuştu. Hatice Arı'nın en son erkek arkadaşı M.Ş. ile birlikte Düzce Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru A.M.T.'nin otomobiline bindiği tespit edildi. Polisin gözaltına aldığı M.Ş. ve polis memuru A.M.T. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Geçen 20 Eylül'de,

Düzce 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Hatice Arı'nın arkadaşı M.Ş. cinsel istismar ve hürriyeti tahdit suçlamasıyla 9 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Tutuklu yargılanan polis memuru A.M.T. ise cinayet, cinsel istismar ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak suçlamasıyla karar duruşması için bugün mahkemeye getirildi. Mahkeme heyeti, A.M.T.'yi ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırdı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön