HABER

Hava sıcaklığı artıyor

Hava sıcaklığı, Ege ve İç Anadolu'nun güneyinde 1 ila 3 derece artacak, Güneydoğu Anadolu'da 1 ila 3 derece azalacak.

ANKARA (ANKA) - Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, yurdun doğu bölgelerinde görülecek yağışların Malatya, K.Maraş, Adıyaman, Şanlıurfa, Elazığ, Şırnak ve Hakkari ile zamanla Rize, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin çevrelerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da karla karışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yurdun kuzeybatı kesimlerinde yer yer sis, iç ve doğu bölgelerimizde buzlanma ve don olayı görülecek.

[

](http://havadurumu.mynet.com/)

Hava sıcaklığı Ege ve İç Anadolu'nun güneyinde 1 ila 3 derece artacağı, Güneydoğu Anadolu'da 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), güneydoğu kesimlerde doğu ve güneydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Yağışların Malatya, K.Maraş, Adıyaman, Şanlıurfa, Elazığ, Şırnak ve Hakkari ile zamanla Rize, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) vatandaşların ve ilgililerin tedbirli ve dikkatli olmaları gerekiyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bazı illerde hava durumu şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı bulutlu.(16)

ANKARA: Parçalı bulutlu, sabah saatleri yer yer sisli.(12)

İZMİR: Az bulutlu.(20)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı.(20)

ANTALYA: Parçalı ve az bulutlu.(22)

SAMSUN: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.(13)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı.(6)

VAN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur, bu sabah ilk saatler ile gece saatlerinde yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.(8)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.(11)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde, bölgenin güney ve doğusunda yer yer sis olayı görülecek.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis olayı ile birlikte hafif buzlanma ve don olayı görülecek.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu, doğusu çok bulutlu, Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu sabah ilk saatlerde K.Maraş çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı, doğusu çok bulutlu, sabah saatlerinde Kayseri ve Niğde çevreleri yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeyinde yer yer sis ile birlikte hafif buzlanma ve don olayı görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis olayı görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Samsun, Ordu ve Tokat çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar Rize çevrelerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Tokat çevrelerinin yüseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; Malatya, Elazığ Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur, yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Adıyaman ve Şanlıurfa ile zamanla Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Geri Dön