HABER

Hava sıcaklıkları artıyor

ANKARA (ANKA) – Hava sıcaklıkları yurdun batı kesimlerinde 2 ile 4 derece artarken, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

İLLERİN 3 GÜNLÜK HAVA DURUMUNU ÖĞRENİN

Yurdun doğu bölgelerinin çok bulutlu, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Artvin, Muş, Bingöl, Diyarbakır ve Şanlıurfa çevrelerinin kısa süreli ve aralıklı yağışlı, diğer yerler ise parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis bekleniyor. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgilere göre, rüzgar genellikle güney ve güneybatı, yurdun güneydoğu kesimlerinde kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek. Sıcaklıklar ise yurdun batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Meteoroloji, sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı tedbirli olunması gerektiği uyarısında bulundu. Bugün yurdun doğu bölgelerinin çok bulutlu, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Artvin, Muş, Bingöl, Diyarbakır ve Şanlıurfa çevrelerinin kısa süreli ve aralıklı yağışlı, diğer yerlerin ise parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis bekleniyor.

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Marmara Bölgesi, parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde sis bekleniyor. Ege Bölgesi'nde parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte sis bekleniyor. Akdeniz Bölgesi'nde parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde Göller Yöresinde buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis bekleniyor. İç Anadolu'da parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte bölgenin kuzeybatı kesimlerinde hafif sis bekleniyor. Karadeniz'in batısında parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis bekleniyor. Orta ve Doğu Karadeniz'de ise hava parçalı, doğusu çok bulutlu. Artvin çevreleri yağmur ve karla karışık yağmur yüksekleri kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
Doğu Anadolu Bölgesi'nde parçalı ve çok bulutlu, kuzeydoğusu ile Muş ve Bingöl çevreleri kısa süreli ve aralıklı kar yağışlı geçecek. Doğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte kuzeydoğusunda sis bekleniyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde Şanlıurfa ve Diyarbakır çevreleri aralıklı ve kısa süreli yağmurlu geçecek. Diyarbakır, Gaziantep ve Batman çevrelerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

-DENİZLERDE HAVA-

Karadeniz, parçalı, doğusu çok bulutlu. Rüzgar; Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatı, doğusu kuzeydoğu, akşam güneydoğudan 2 ila 4, Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan 2 ila 4, akşam güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga 1,0 ila 1,5m olacak. Görüş ise iyi olacak.
Marmara'da parçalı bulutlu, sabah saatlerinde sisli, Rüzgar; güney ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde. Dalga 0,5 ila 1,0 m olacak. Görüş: iyi, sis anında zayıf olacak. Ege, parçalı ve çok bulutlu. Rüzgar; güney ve güneydoğu, sabah Güney Ege'de güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde olacak. Dalganın ise 1,0 ila 2,0m arasında olması beklenirken., görüş iyi olacak.

Akdeniz parçalı, doğusu çok bulutlu. Rüzgar; doğu ve kuzeydoğu, öğle saatlerinde batısında güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde olurken dalganın 0,5 ila 1,5 metre olması görüşün de iyi olması bekleniyor. Van Gölü ise çok bulutlu. Rüzgar; batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde eserken, dalga; 0,25 ila 0,50 m olacak. (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön