Havalar ısındı, önlemler azaldı! 9 ilde korkutan koronavirüs artışı

Koronavirüs pandemisi dünyayı etkilemeye devam ederken günden güne artan rakamlar göz korkutmaya devam ediyor. Ülkemizde de her ne kadar önlem alınsa da vatandaşların havaların ısınmasıyla tedbirleri azaltması endişe veriyor. Pek çok vatandaş önlemlere aldırış etmeden hareket ederken, ortaya çıkan son rakamlar göz korkutuyor.

Batman, Kars, Uşak, Düzce, Gaziantep, Van, Adıyaman, Rize ve Zonguldak gibi illerde koronavirüs vaka sayıları alarm vermeye başladı.

Havaların ısınmasıyla evde izolasyona önem vermeyen vatandaşlar, maske-sosyal mesafe gibi hayati tedbirleri de ihmal edince vaka sayıları korkutan bir artış gösterdi. 9 ildeki ölümcül koronavirüs salgını alarm düzeyinde...

Batman başı çekiyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 54 yorum
Ülkemizde maskeye ulaşmak çok kolay olmasına rağmen insanların inatla maske takmadığını görüyorum sokaklarda. Evet önlemlerin azaltılması mantıklı çünkü giderek kontrol altına alınıyor salgın. Bu başarının bilinçsiz insanlarca boşa çıkarılmasına engel olmak için inşallah maske takma zorunluluğu tüm illerde, tüm cadde ve sokaklarda geçerli olur.
@sam_lyon_1989 Maske takmakla kurtulacağını zanneden zavallılar var ne yazık ki
@ramazancolak2004 Cerrahi maske sende olan virüslerin dışarı atılıp başka insanlara bulaşmasına engel olur, aynı zamanda takan kişiyi çok iyi olmasada korur. Yani maske takınca başkalarını daha çok korumuş oluyorsun. Herkes takınca herkes birbirini korumuş oluyor. Şimdi maske ile virüsün yayılmasına engel olabiliyoruz bilimsel gerçek bu fakat halen çözülemeyen bir sorun var. Sizin gibi bilgisiz insanların cahilce fikirlerini etrafa yaymalarını nasıl engelleyeceğiz inan halen çözüm bulunamadı bu duruma. Keşke bir maske çeşidide sizin gibi cahil insanların fikirlerinin yayılmasını engellese :)
maskeye ulaşmak kolay derken
@sam_lyon_1989 sen takma
haberde zonguldak da var. Ama dün zonguldak valisi açıklama yaptı. bu gün çok şükür ölüm ve vaka sayısı sıfır dedi.
Kimse kusura bakmasında bu kadar bencil bir toplumun olacağı bu. Bencil insanlardan karşısındakileri düşünmesini beklemeyin. Ama birilerinin kural tanımazlığı yüzünden başka birilerine bir şey oluyorsa (ki oluyor) öbür tarafta hesabı nasıl olur bilmem.
Yalova-Bilecik-Bolu gibi diğer şehirler de açıklansa ya...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler