Havalimanında gurbetçi kuyruğu

Yurtdışından Türkiye'ye gelen tatilcilerin dönüşü sonrası Atatürk Havalimanı'nda uzun kuyruklar oluştu.

İSTANBUL (CİHAN)- Sıraya girmeyerek kuyruğun ön kısmına geçmek isteyenlerle, sırada bekleyenler arasında zaman zaman tartışma yaşandı.

Gurbetçi ailelerin yaşadıkları ülkelerde okulların açılacak olması ve tatile gelen yabancıların dönüş yolculuğuna başlaması sebebiyle İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yoğunluk yaşandı. Terminal giriş kapıları başta olmak üzere pasaport bankolarında uzun kuyruklar oluştu. Dış hatlar terminal giriş kapılarının yanı sıra pasaport bankolarında kuyruklarda yolcular dakikalarca kendilerine sıra gelmesi için beklemek zorunda kaldı.

Kuyruğun başında bulunanlardan Ülkü Brezviski, yaklaşık 20 dakikadır kuyrukta beklediğini söyledi. Havalimanına gelmeden önce bu şekilde bir yoğunluk beklemediğini aktaran Ülkü Brezviski, "İlk defa böyle bir kuyrukla karşılaşıyoruz. Ama tatil dönüşü normal. Almanya'nın Hamburg şehrinde yaşıyoruz. Tatil için geldik, şimdi de tatil bitti dönüyoruz.” dedi.

Yoğunluk nedeniyle zaman zaman tartışmalar da yaşandı. Kuyruğun ön kısmına geçmek isteyen bir aile, sırada bekleyenler tarafından uyarılınca tartışma çıktı. Tartışma diğer yolcuların da araya girmesiyle büyümedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
İthalatcılara 11 yıl verimli geçti! Bundan sonrası bir karabasan olacak, tavsiyem şimdiden önlemlerini almaları, çünki öyle bir an gelecek ithal ettikleri mallar ellerinde patlıyacak, örnegin 100 Dolara ithal ettikleri karşılıgında 200 tl eden mallar Türkiyede biranda 600 tl ye yükselebilecek tehlikededir, buda alıcı bulamamak anlamına gelir. % 200 lük bir devilasyon olmadıgı taktirde bu ülke ekonomiside asla düzelmez. Aksini iddia eden var ise ispatlasın, ben tezimi dogrulamaya hazırım. Dolar 6-7 lira aralıgına gelecek, bu yıl olmasını bekliyorum! Varsayalım olmadı seneye 2014 te 9-10 lira.
Diğer Haberler