'Hayat tamircisi' bu kez felçli sincabı yürüttü

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde çocukların dağda bulup eve götürdükleri yavru sincap, elektrik akımına kapıldı ve arka ayakları felç oldu. 'Hayat tamircisi' olarak bilinen ve birçok hayvana yürüteç yapan 'iyilik ödülü' sahibi Hasan Kızıl (24), yaptığı yürüteçle felçli sincabın da yürümesini sağladı.

Mardin'in Derik ilçesinde yaşayan ve çevresinde 'Hayat tamircisi' olarak tanınan Hasan Kızıl, kendi imkanıyla yaptığı yürüteç ve protezle bugüne kadar 300 hayvanın yürümesini sağladı. Türkiye Diyanet Vakfı'nca 'Uluslararası İyilik Ödülü' verilen Kızıl, bu kez de yaptığı yürüteçle arka iki ayağını kullanamayan sincabın yürümesini sağladı.

Kırık oyuncak araba tekerleğinden yürüteç yaptı

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Aslında hoş bir şey yapmış gibi görülüyor.Fakat sincaplar tırmanan ömürleri ağaçların üzerinde geçen tırmanma gereği duyan atlayıp sıçrayan hayvanlardır.O hayvana aslında iyilik değil o taktıkları daha çok külfet getirecek.Bu yüzden genellikle doğaya ve tabiyata karışmamak gerekir.Doğanın işleyişine müdahale etmek pek doğru değildir..
@vehbi1974 iyi güzel söylüyorsunuz da doğada sincabı hangi ağacın dalında elektrik çarpıyor onu söylememişsiniz. Bence insanoğlu bir yerde kendi hatasını telafi etmeye çalışmış.
..
doğaya karışmamak gerek derken sürekli artan insan nüfusu sebebiyle diğer canlılara yaşam alanı bırakmadığımızı ve unutmuş gibisiniz! Ayrıca elektrik direkleri doğal yetişmiyorlar yani çoktan doğal hayatlarına olumsuz bir müdahale yapılmış bile ve kısmen de olsa olumlu bir müdahalede bulunmazsak herşey çok vahim bir hâl alacak! Çok masum görünen rüzgar türbinleri bile dünya genelinde hergün yüzlerce kuşun ölümüne sebep oluyor. O masum denilen güneş enerji panelleri yaydığı ısı sebebiyle kuraklığa ve iklim değişimine sebep oluyor. Kısacası insanoğlu çok tehlikeli! daha yazacaktım limit doldu ;/
Tekerlekli arabayı yapan dan allah razı olsun.Açlıktan ölmektense bahçede karnı tok yaşar ve hayatta kalır.
Yaptığı tabiki iyi bi şey ama bu yaptığından kendini reklam yapıyor kendine çıkar sağlıyorsa hiç iyi değildir.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler