Haydar Baş'ın yeğeni sürat teknesi kurbanı

Fethiye'de çalıştığı tur teknesinden yüzmek için denize giren Önder Pervanoğlu, sürat teknesinin çarpması sonucu yaşamını yitirdi.

Haydar Baş'ın yeğeni sürat teknesi kurbanı

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde çalıştığı tur teknesinden yüzmek için denize giren Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş'ın yeğeni 27 yaşındaki Önder Pervanoğlu, sürat teknesinin çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Fethiye Körfezi, Kızılada açıklarındaki olay, dün saat 17.00 sıralarında meydana geldi. 35 metre boyundaki 'Carole Ann' adlı tur teknesinde çalışan Önder Pervanoğlu, tekne demirledikten sonra yüzmek için denize girdi. Bu sırada Kızılada'dan hareket eden 48 yaşındaki Mustafa Kuşcu'nun kullandığı 5 metrelik 'Selahattin' adlı sürat teknesi, paletlerle derin dalış yaptığı öne sürülen Önder Pervanoğlu'na çarptı. Başına teknenin pervanesi çarparak ağır yaralanan Pervanoğlu, kanlar içinde kaldı.

1 SAAT KALP MASAJI YAPILDI

Mustafa Kuşcu tarafından sürat teknesine alınan Pervanoğlu, Fethiye Balıkçı Barınağı'na getirilerek hazır bekletilen 112 Acil Servis ambulansına taşındı. Lokman Hekim Esnaf Hastanesi'nde getirildiği sırada kalbi duran Pervanoğlu, 1 saat süren kalp masajına rağmen kurtarılamadı.Kazanın ardından hastane bahçesinden ayrılmayan Mustafa Kuşcu, sahil güvenlik ekipleri tarafından gözaltına alındı. Kuşcu, kazanın nasıl olduğunu soran gazetecilere, Pervanoğlu'nu denizde görmediğini söylemekle yetindi.

HAYDAR BAŞ'IN YEĞENİ

7 Mayıs'ta KKTC'de vatani görevini tamamladıktan sonra Fethiye'ye geldiği belirtilen Önder Pervanoğlu'nun, BTP Genel Başkanı Haydar Baş'ın yeğeni olduğu öğrenildi. Ölüm haberini alan BTP Muğla İl Başkanı Perihan Kaplan ve Haydar Baş'ın oğlu Hayri Baş, Fethiye'ye geldi.

'İHMAL OLUP OLMADIĞINI ARAŞTIYORUZ'

Soruşturmayı yürüten Fethiye Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı ekiplerinden bilgi alan Hayri Baş, olayda ihmal olup olmadığını araştırdıklarını söyledi. Kazaya ilişkin çelişkili ifadelerin olduğunu dile getiren Baş, “Olay eğer kazaysa, takdiri ilahi demekten başka çaremiz yok. Ancak diğer durumları da göz ardı etmiyoruz ve araştırıyoruz" dedi.

'TRAFİK KAZASI OLARAK BİLİYORDUK'

Genel Başkan Haydar Baş'ın yeğeninin trafik kazasında öldüğü bilgisi üzerine hastaneye geldiğini anlatan BTP Muğla İl Başkanı Perihan Kaplan ise büyük üzüntü içinde olduklarını söyledi. Kaplan, ancak hastaneye geldikten sonra olayın denizde meydana geldiğini öğrendiklerini kaydetti.

Fethiye Cumhuriyet Savcısı'nın incelemesinin ardından Önder Pervanoğlu'nun cenazesi Dalaman Havalimanı'ndan uçakla memleketi Trabzon'a götürülmek üzere yakınlarına teslim edildi. Soruşturma başlatan Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı ekipleri, kazanın yaşandığı alanın kıyıya uzaklığını tespit etmeye çalışıyor.

en son haber

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Yazlığım Altınoluk'ta.. hergün tanık oluyoruz genç genç çocuklar kiraladıkları sürat tekneleri ile taa kıyılara kadar gelip yüzen insanların arasına dalıyorlar.. Jandarma mı? Hava sıcak olduğu için yaz uykusunda.. hırsızlar da cirit atıyor, insanlar evlerinde rahat uyuyamıyorlar.. Ne güzel(!) ülke değil mi?
HER ÖKÜZÜN ALTINA SÜRAT TEKNESİ VERİRSEN OLACAGI BU HAVA ATACAM DİYE KENDİNDEN GECİYOR İNSANLAR
Ne bildin öküz olduğunu ..ananda babanın altında ama insan diye sen doğmuşsun..denize girmenin bir yeri bir sekli adabı vardır ..her önüne gelen yerde girilmez hele derin dalış yapılmaz ..nereden görecek adam..haberi iyi oku oyle yorum yap..Allah bilir sen Denizi yakından bile görmemiş ayağını sokmamissindir..beyinsiz..
Allah korusun çok acı bir olay sabırlar diliyorum ailesine
Gerçekten çok acı bir olay.Allah rahmet eylesin.Amin.Ailesine ve yakınlarına sabri celil niyaz ederim yaratanımızdan.
Diğer Haberler