HABER

''Haydi gençler Meclis'e''

''Haydi gençler Meclis'e''

Edirne -(AA) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de seçilme yaşının 25'e indiğini hatırlatarak, "Şimdi bazıları diyor ki, 'çoluk çocuğa kaldı parlamento'
Ben bunların haline gülüyorum" dedi.

Erdoğan, "İnanıyorum bu son düzenleme gençlerimizin önünü açacak. Onun için 'haydi gençler Meclis'e' diyorum" diye konuştu.Demokratikleşmede en son bir noktaya vardıklarını belirten Erdoğan, seçilme yaşının 25'e indirilmesi konusundaki sözlerini yerine getirdiklerini belirterek şunları söyledi:

"Bu ülke, içinden 21 yaşında bir Fatih çıkarmıştır. Eğer şimdi çıkaramıyorsak suç çocuklarda gençlikte değil, bizdedir, eğitimcilerdedir. Yeni yeni Fatih'ler, Atatürk'ler, Sinan'lar çıkarmak zorundasınız."

Günümüzde eğitimde artık tek tipçilik, ezbercilik değil diyaloğun olduğunu belirten Erdoğan, "Gerektiğinde hocasını hesaba çekebilen öğrenciler yetiştirebiliyor muyuz? İşte başarı burada. Ama elinde kasatura ve döner bıçağıyla dolaşan demiyorum. Böyle bir gençlik bizim gençliğimiz olamaz. İnanıyorum bu son düzenleme gençlerimizin önünü açacak" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön