HABER

Hayvan pazarında işkence!

Şanlıurfa'da, Kurban Bayramı için pazarda satışı yapılan ve kamyonete binmemekte direnen büyükbaş hayvanlar elektroşok cihazı ile uyuşturuluyor

Hayvan pazarında işkence!
Şanlıurfa'da, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla küçük ve büyükbaş hayvanların satıldığı pazarlarda besiciler, satış yapamamaktan şikayet etti.
[** **](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/isyan-ettiren-iskence-hayvan-pazarinda-iskence-goruntuleri/10857/921227/)
Pazarda satışı yapılan ve kamyonete binmemekte direnen büyükbaş hayvanlar ise ya sopalar ile dövülüyor, ya da besiciler tarafından elektro şok cihazı ile uyuşturuluyor. Şanlıurfa'da geçimini hayvancılıkla sağlayan besiciler, Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte Hayvan Pazarı'nda satış yapmaya başladı. Akçakale yolu üzerinde bulunan pazarda büyükbaş kurbanlık satışı yapan besiciler, bayram öncesi kaçak yollarla Suriye'den getirilen hayvanların fiyatların düşmesine yol açtığını ileri sürdü. Fiyatların geçen yıla göre daha düşük olduğunu savunan besiciler, "Savaşın sürdüğü Suriye'den getirilen hayvanlar, piyasada fiyatları düşürdü ve zarar etmemize yol açtı. Ayrıca yem fiyatlarının sürekli artması nedeniyle hayvanları elimizden geldiği kadar ucuza satarak zararımızı en aza indirmeye çalışıyoruz. Buna rağmen satışlar yok denecek kadar az" dedi.
**ELEKTRO ŞOK CİHAZIYLA İŞKENCE**
3 ile 6 bin lira arasında alıcı bulan büyükbaş hayvanların satın alan kişiler tarafından kesilecekleri yere götürülmesi sırasında da büyük uğraş veriliyor. Besiciler satışın ardından hayvanları sopalar ile döverek yönlendirdikleri kamyonetlere bindirmeye çalışıyor. Buna rağmen başarılı olunamayan hayvanlar ise elektro şok cihazı ile uyuşturulduktan sonra kamyonetlere bindirilip, kesilecekleri yere gönderiliyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 126 yorum
Doğunun insanı ne zaman insan olacak merak ediyorum.
senin gibi dört ayaklılar insan olduğunda. Merakını giderebildim mi?
doğu batı ayırma insan heryerde insan dır
SRAHOZ DOĞU İNSANI DEME SENİ ÖZÜR DİLEMEYE DAVE EDİYORUM.BİR KAÇ KENDİNİ BİLMEZ YÜZÜNDEN DOĞU İNSANI BU KADARDA KÖTÜLENMEZ. AYIPTIR.
batının ınsanı ınsan olunca ne alaka dogu batı sımdı batıda yasanmıyormu boyle seyler senın gıbı örümcek kafalar yuzunden bu haldeyız
gerızekalı ınsan hemen dogunun adamı dıyerek ıkılem yapmasanız olmaz once ınsan gıbı yorum yap genel konusma
Ayrımcılık ve ırkçı söylemleriniz bittikten sonra
Kurban bayramında sadece doğuda yok bu görüntü... Her yerde var, tüm besiciler yapıyor bunu artık. Besicilik sadece güneydoğuda mı ? Bu olayı nasıl ırkçılığa getirdin dostum? güneydoğulu değilim ama ırkçılık yapma.
Doğunun insanı hayvana işkence ediyor, sizin batının insanı insana işkence ediyor insanı kesiyor doğruyor yiyor.. münever gibileri mesela değil mi ?
Doğunun insanındaki güzellikleri farkedebilecek kadar kafan ne zaman çalışacak merak ediyorum
Senin düşüncende olan batılılar insan olduğu zaman biz doğulularda insan oluruz.
İNSAN KADAR PİS BAŞKA BİR YARATIK YOK BU DÜNYADA
Yaratılmışların en yücesi İNSANDIR kardeşim.Allah her insana akıl,fikir,duygu ve düşünce vermiştir.Bunları kullanır Allah'ın emrine itaat edersek ne mutlu bize.Bu İmanı zayıf insanların işlemiş oldukları insanlık dışı bu hareket karşısında bütün insanları aynı kefeye koymak yanlış olur...
böyle şeyi asla tasvip etmem ama,insanların hepsini aynı katagoriye konulması beni yani insan olanları rahatsız eder ako 74.
eminim bu ifadenin dışında tutacaksın kendini.o bakımdan genelleme yapma da "bazıları" filan gibi ifadeyi yumuşat.
he dinime imanıma doğru söylüyorsun hacı.
hani insan ben ortada insan göremiyorum..!!
Bırakın artık şu canlıya kıyımları..Cumhuriyet Bayramını meydanlarda kutlamak kanun dışıdır diyip yasak koyanlar,madem ki öyle,şu din uğruna hayvan katliamlarını da yasaklasınlar..Bu görüntü ve daha niceleri artık midemizi bulandırıyor..Can olda dayan..!!!
yediğin et babanın tarlasında yetişmiyor herhalde. Bu hayvanlar öyle yada böyle kesiliyor kurban olmakta her hayvana nasip olmaz. kaldıki kurban kesen birisi iseniz kurban kesmeye karşı çıkmamanız lazım yok kesmiyorsanız sizene innmadığınız bir ibadet için size laf düşmez.
YARADAN KES DEMŞ..İSTEYEN DİNLER ..İSTEMEYEN DİNLEMEZ..ZORLAYAN MI VAR SİZİ?
kesinlikle !! satanizmden farkı yok ikiside inançları için hayvan öldürüp kan akıtıyor.. hemde kendi zevkleri için.. neymiş ibadetmiş.. madem fakirlere yardım yapacan parayı drek verde önce üstüne giyecek bikaç şey alsın ., doğal gazını, kömürünü elektriğini ödesin. karın ekmeklede doyar..
katliamın kelime manası bildiğine eminmisin? git et entegre tesislerinin önünde katliama son diye eylem yap bari, din düşmanlığı olsunda nasıl olursa olsun !!!
nasıl insansın nasıl müslümansın bea sen din uğruna hayvan katliamıymış amacını olayını bilmiyorsanız konuşmayın yorum yapmayın gereksiz insanlar miden bulanana kadar aç 2 satır oku gereksiz insan neden bu hayvanlar kesiliyor
kurban allahin emridir yasaklayacak bi gucte yoktur cunki allahin ustunde guc yoktur aslinda o hayvanlarin yasamasi senin yasamandan daha hayirlida oda ayri konu tabiii
Sen ne dediğinin farkındamısın kuş beyinli.senin dinin yok mu allah ın yok mu kitapsız...
kuş'tan ödünç almış oldugun beynin ile bunları yorumlama daha iyi...
Cumhuriyet bayramıyla alakası neki kurban bayramının.. cumhuriyet bayramında seni kesmezler merak etme (!)
sen dini islam olan bir ülkeye diyorsun ki kendi vatandaşlarının dinini yaşamasına engel ol bunun farkındamısın. hemde başka dinden insanlara istediğiniz gibi ibadet edebilirsiniz diyen bir ülkeden ama şu da bir gerçekki bazıları için olay dini boyutu geçti, amacını kaybetti ancak hala dininin gereği olduğu için bunu yapanlarda var ki onlarada engel olmaya yeryüzünde bir güçç yoktur. çünkü ibadet yaradanla kulu arasındadır.
Geri Dön