HABER

Hayvanat bahçesinde dehşet

KABİL (İHA) - Afganistan'ın başkenti Kabil'de bulunan Hayvanat Bahçesi'ndeki aslanlar canlı tavşanlarla besleniyor.

Çevresi demir parmaklıklarla çevrili alanda bakıcıları tarafından aslanlara atılan canlı hayvanlar, aralarında çocukların da bulunduğu yüzlerce insanın gözü önünde aslan tarafından kısa bir sürede yakalanıp mideye indiriliyor.

Bayramın 3. gününde havanın da güneşli olmasından istifade eden birçok Afganlı, Kabil Hayvanat Bahçesi'ne akın etti. Hayvanat bahçesinde en çok ilgiyi Taliban döneminde el bombası atılarak gözleri kör edilen aslanın ölümünden sonra, Çin'den getirilen ve isimleri Zhuang Zhuang ile Badaling Wildlife olan dişi ve erkek aslanlar gördü. Çevresi demir parmaklıklarla çevrili yaklaşık 300 metrekarelik doğal bir alanda tutulan aslanlar, en çok beslenme saatlerinde ilgi görüyor. Aslanların bakıcıları tarafından getirilen canlı tavşanlar, aslanların bulunduğu alanın kapısından içeri atıldıktan sonra ortalık tam bir arenaya dönüyor.

Kaçan tavşanı kısa bir kovalamacanın ardından yakalayan aslan, olayı izleyen Afgan halkının alkışlı tezahüratları arasında önce tavşanı pençeleriyle yaralayıp can çekişmesini izliyor. Tavşanın öldüğünden emin olan aslan daha sonra da aynı tavşanla karnını doyuruyor.

Yaklaşık 100 hayvanın bulunduğu Kabil Hayvanat Bahçesi'nde bu olay aslanların her beslenme saatinde tekrarlanıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön