Hazım Körmükçü kimdir?

Hazım Körmükçü kimdir?

Asıl ismi Erol Hazum Kömükçü olan sanatçı 30 Ocak 1965 tarihinde İstanbul’da hayata gözlerini açtı.

Tiyatro, dizi, film oyunculuğuyla ilgilendi. Tiyatro geleneğine sahip bir aileden gelen yetenekli aktör Darülbedayi’nin önemli oyuncularından kendisiyle aynı adı taşıyan Hazım Kömükçü’nün torunudur.

Ytenekli sanatçı Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Lisans eğitimini tamamlamıştır. Onun ardından İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda oyuncu olarak görev almaya başlamıştır.

Türki dizi ve film tarihinde bir çok önemli projede yer almıştır. Deli Divane, Alacakaranlık, Filinta, Cennetin Gözyaşları, Söz, Kuruluş Osman gibi bir çok önemli Türk dizi; Eylül Fırtınası, Abdulhamit Düşerken, Kardan Adamlar, Taş Mektep , Eyvah Eyvah 3 gibi film projelerinde çeşitli roller canlandırmıştır.

Hazım Körmükçü Haberleri

magazin

Kara Kutu 1. Bölüm Fragmanı

Mehmet Duman barda gitar çalıp şarkı söyleyerek hayatını kazanan sıradan bir adamdır. 2013 senesinde Irak'ta ölümden dönmüştür. Mehmet bu olaydan sonra hafızasını kaybetmiştir. Hafızasını kaybettikten sonra geçen bir buçuk senede Mehmet, kim olduğunu araştırmış olsa da elle tutulur bir bilgi edinememiştir. Bir gece Mehmet'in çalıştığı barda kavga çıkar. Mehmet kavgayı ayırmak için araya girdiğinde başına sert bir darbe alır. Mehmet o anda geçmişine anlık bir gelgit yaşar. Mehmet geçmişine dair ufak da olsa bir şeyler hatırlatan gelgitleri sıklaştıkça kim olduğunu çözmeye başlayacaktır. Devlet adına çalıştığı söylenen gizli bir teşkilatta birçok pis olaya bulaştığını öğrenecektir. Bu onda bir yıkıma yol açacak, kendinden nefret edecektir. Mehmet, kendisine bunu yapan yapıyla amansız bir savaşa girecek ve bu teşkilatın arkasında kim olduğunu bulmaya çalışacaktır. Kimliğinin peşine düşen Mehmet, bir süre sonra gerçek adının Mehmet olmadığını, hafızasını kaybetmeden önce evli bir adam olduğunu üstelik sekiz yaşında bir de kızı olduğunu öğrenecektir. Karısının adı Canan'dır. Mehmet karısını ve kızını hatırlayamaz ama geçmişin anahtarı onlardadır. Mehmet zaman ilerledikçe günümüzde sevgilisi olan Zeynep ile hatırlayamadığı karısı Canan ve kızı arasında kalacaktır. Kara Kutu ilk bölümüyle 10 Mart Salı akşamı saat 20:00'da Kanal D'de...

  06-03-2015 11:56