HABER

Hazır döner işletmesinde rezalet! Görüntüler sosyal medyada büyük tepki çekti

Hazır döner paketleyen iki çalışanın maske kullanmadan etlerle oynayarak çektiği video, sosyal medya hesapları üzerinden büyük tepki çekti. Bakanlık yaşanan olayla ilgili cezai işlem uygulandığını ve savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

Sosyal medyada dolaşıma giren bir video, görenleri şaşkına çevirdi. TikTok uygulamasına video çekip yükleyen hazır döner işletmesi çalışanı 2 kişinin, müziğe eşlik ederken, maskesiz bir şekilde paketleme yaptığı görüldü.

422aacfa86b4a6b982549bb79a3d14f2

Görüntüyü sosyal medya hesabından paylaşan bir kullanıcı, "Bir hazır döner işletmesinde çekilmiş bu videoda dönerlerin paketlere dolum yapıldığı süreçte yaşananlar görünüyor. Rezillik, iğrençlik. En ağır ceza verilmediği sürece bu TikTok rezaletleri bitmez. Bu adamlara ayrı ağır bir ceza, işletmeye de ayrı ağır bir ceza vereceksiniz ki işletme sahibi her türlü işletmesini böyle başıboş adamlara bırakmaya korkacak" ifadelerini kullandı.

dfdefd4677e82b9359d0d63e5bf19714

TEPKİ TOPLADI

Çok sayıda kullanıcı, paylaşımın altına tepkisini dile getirdi. Bir kullanıcı, "Önlük diye üstüne geçirdiği çöp poşeti, o iğrenç ağzına sürdüğü gıda... Neresinden tutsanız rezillik, gerçekten midem bulandı" ifadelerini kullandı.

İNCELEME BAŞLATILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Tik Tok üzerinden yapılan paylaşım sonucu, toplumda infiali neden olan Kırklarelindeki söz konusu işletme tespit edilmiş, denetimler yapılmış, 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında gerekli cezai işlemler uygulanmış ve Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur." denildi.

DHA-AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 119 yorum
firmayı açıklayında önlem alalım
Bimde satılan dönerlere benziyor türkiyede şunu öğrendim eti dışarıda yemeyeceksin kasabın tek olacak bilmediğin hiçbiryerden et almayacaksın. Çünkü ulkede denetim yok kimseye güven yok
@kalyoncu07 haha kasapların etine nasıl güveneceksin dürüst esnafmı kaldı ki herkez sahtekar yalancı malesef at eşek domuz etini bile bize dana diye kakalarlar bu utanmazlar
@mollali1965 türkiye de onlarca domuz çiftliği var. etleri nereye gidiyor, bilen var mı? denetimi var mı?
Bağcılarda Tam Ekmek Döner 4 lira yanıda ayran bedava veriyorlar
En güzel önlem hiçbirşeyin hazırını almayacaksın. İşte örnek.
la bunların en azından üstünde çöp poşeti gibi bişey var..bunlarınki gene iyi inanın birgün İSTANBUL BAĞCILAR da bi dönerci ye bi girdim adam etleri lavaboda hazırlıyordu..el yıkadığı lavabonun içinde döner etlerini istiflemiş dönere göre kesip biçiyordu..inanın ogünden sonra birdaha tanımadığım yerde kolay kolay herhangi bişey yemiyorum..
Bağcılarda yaşamak iyidir herşeye bağışıklık kazanırsın.
TÖVBE DAHA HAZIR DÖNERMİ ASLA ALMAM
zaten aliyirmuydun
@akin_kara_1980 AYIP BE KARDEŞİM NE DEMEK ALIYORMUYDUN ALMASAK SÖYLERMİYİZ,SEN GALİBA BU TİP KİŞİLERİN ARKASINDASIN,NE DİYEYİM SANA SEN ALIP YEMEYE DEVAM ET,AFİYET OLSUN
Geri Dön