HABER

HDP Eşbaşkanı Demirtaş ile Yüksekdağ ‘iftira’ suçundan yargılanıyor

HDP Eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ’ın Kayseri İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular’a ’iftira’ suçundan yargılanmasına devam edildi.

HDP Eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ’ın Kayseri İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular’a ’iftira’ suçundan yargılanmasına devam edildi. Duruşma ertelenirken, diğer celse sanıklar hakkında karar verilmesi bekleniyor.
HDP eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ’ın Kayseri İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular’a ’iftira’ suçundan
Kayseri 12. Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanmasına devam edildi. Duruşma, hem mahkeme başkanının hem de sanık avukatlarının bildirdikleri ‘mazeret’ nedeniyle nöbetçi hakim tarafından 15 Mayıs’a ertelendi.
Edirne Kapalı Cezaevi’nde başka suçtan tutuklu olan sanık Selahattin Demirtaş ile Kocaeli Kandıra Kapalı Cezaevi’nde başka suçtan tutuklu olan Figen Yüksekdağ, Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katılmak istemediklerini belirtmişlerdi. Demirtaş son savunmasını önceki celse vermiş, Yüksekdağ’ın avukatı tarafından ise esasa ilişkin beyanları içeren 3 sayfalık dilekçe verilmişti.
Mahkeme hakiminin son savunmaları daha önce alınan sanıklar hakkında 15 Mayıs’ta karar vermesi bekleniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön