4 belediyeye kayyum atandı

Diyarbakır'ın Merkez Yenişehir ve Hazro, Şırnak'ın İdil ile Tunceli'nin Mazgirt ilçesine bağlı Akpazar beldesi belediye başkanları İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırıldı. 4 ilçeye kayyum görevlendirildi.

İçişleri Bakanlığı, 4 belediye başkanını "silahlı terör örgütüne üye olmak ve "terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından görevden aldı.

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesinin kararıyla "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası alan, ayrıca Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığınca yine aynı suçtan hakkında ayrı soruşturma yürütülen Tunceli'nin Mazgirt ilçesi Akpazar Belediye Başkanı Orhan Çelebi, geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırıldı.

Şırnak 3. Ağır Ceza Mahkemesince "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan yargılanan, ayrıca Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığınca "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan hakkında ayrı bir soruşturma yürütülen Şırnak'ın İdil ilçesi Belediye Başkanı Songül Erden, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan hakkında iki ayrı soruşturma yürütülen Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesi Belediye Başkanı Belgin Diken, yine Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca "silahlı terör örgütüne üye olmak ve terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından hakkında iki ayrı soruşturma yürütülen Diyarbakır'ın Hazro ilçesi Belediye Başkanı Ahmet Çevik görevden alındı.

KAYMAKAMLAR BAŞKAN VEKİLİ OLARAK GÖREVLENDİRİLDİ

Mazgirt Kaymakamı Menderes Topçuoğlu Akpazar Belediyesine, İdil Kaymakamı Zafer Sağ İdil Belediyesine, Yenişehir Kaymakamı Murat Beşikci Yenişehir Belediyesine, Hazro Kaymakamı Ali Öner de Hazro Belediyesine başkan vekili olarak görevlendirildi.

AW853856_03

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
DOĞRU KARAR GOREVDEN ALINMALAR SEÇİLMİŞ BİLE OLSA HER KEZ TÜRKİYENİN KANUNLARINA UYMAK ZORUNDA
Bu nedir ya belediye binası üzerinde Kürtçe yazılar ! Türkiye Cumhuriyeti'nin resmi dile Türkçe ise tabela da bu yazacak kardeşim ... Hoşuna gitmiyorsa gider başka ülkede yaşarsın bu kadar basit ! Eğer Ne Mutlu Türk'um diyemiyorsan bu ulkenin ekmeğini yemeyeceksin, bu ülkenin imkanlarindan yararlanmayacaksin ! Herkese inat NE MUTLU TÜRK'UM DİYENE !
endoplazmik retikulum ....
Kardeşim Suriyeliler her yere Arapça yazıyor tabelesı var sesin çıkmıyorda buna mı çıkıyor
Kardeşim chp nerede niye ses çıkartmıyor? Yoksa kanunun ve kitapları okuyup bu işlerin kanunda kitapta yeri olduğunu mu öğrendi?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler