HDP'li belediye 8 işçiyi işten çıkarmıştı! Büyük tepki: Asla kabul etmiyoruz

Hizmet-İş Sendikası Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu, HDP'li İpekyolu Belediyesinin görevlerini layıkıyla yerine getiren üyelerini haksız yere işten çıkardığını söyledi.

HDP'li belediye 8 işçiyi işten çıkarmıştı! Büyük tepki: Asla kabul etmiyoruz

İpekyolu Belediyesindeki görevlerine son verilen, aralarında şehit çocuğunun da bulunduğu işçilerle sendika binasında basın açıklaması yapan Efeoğlu, üyelerinin belediye bünyesindeki şirkette çalışırken hukuki bir gerekçe gösterilmeden ilişiklerinin kesildiğini belirtti.

Ekmeği için çalışan ve verilen bütün görevleri layıkıyla yerine getiren üyelerinin haksız ve hukuksuz bir şekilde iş akitlerinin feshedildiğini kaydeden Abdullah Efeoğlu, yapılan haksızlığa sendika olarak sessiz kalmayacaklarını ve gerekli hukuki yollara başvuracaklarını aktardı.

İşçilerin önce görev yerlerinin değiştirildiğini ve çeşitli baskıların uygulandığını vurgulayan Efeoğlu, şunları söyledi:

"SEBEPSİZ İŞTEN ATMAK KİME, NEYE FAYDA SAĞLAR?"

"Seçimden önce haktan, hukuktan, insan haklarından, emekten, ekmekten, işten ve aştan bahseden anlayış, iktidara geldikten sonra söylediklerinin tam tersi hareketlerde bulunmaya başlamıştır. Hani sizin olmazsa olmazınız insandı, insan haklarıydı? Ne oldu? Unuttunuz mu söylemlerinizi? Sözde zulümden, baskıdan şikayet edenler, şimdi ne oldu da yönetime gelince şikayet ettiği şeylerin daha fazlasını yapmaya başladı? Sebepsiz işten atmak kime, neye fayda sağlar? İnsanların ekmeğiyle oynayarak belediyecilik yapılmaz. Belediye yetkililerinden emeğin ve emekçinin yanında olmasını istiyoruz. Bizim derdimiz sadece ve sadece ekmeğimizdir. Aşımız ve çocuklarımızın rızkıdır. Partizanca davranılarak insanların işine son verilmesini asla kabul etmiyoruz."

Abdullah Efeoğlu, işten çıkarılanların geri alınmasını istediklerini bildirerek, aksi halde her türlü yasal girişim ve eylemi yerine getirmekten çekinmeyeceklerini de dile getirdi. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
Kandil Müttefikleri daha birinci Ayı doldurmadan Pert oldu. CHP'li Belediyelerde ,HDP'li Belediyelerde Gerçek yüzlerini açığa çıkardılar. Daha bu neki.. Beş sene boyunca neler neler göreceğiz . Ama çok iyi oldu. Bir musîbet Bin nasihatten efdâldir demişler.
AGA BABALARI AKP 'NIN YAPTIKLARININ YANINDA BU HİÇ SAYILIR
Güneydoğu Anadolu bölgesinden AKP'ye %47, HDP'ye %25 oy çıktı. CHP+İYİ Partiye %5 oy çıktı. Abdullah Öcalan ve Osman Öcalan'a sırtınızı dayadınız. Hiç mi onur, gururunuz yok. HDP bile yapmadı bunu
aktrol sizin için işden çıkarmalar önemliymiş gibi boş yapma..madem işçileri çok düsünüyorsunuz yapılan özelleştirmelerden dolayı işinden olan binlerce insan var ozaman niye sesiniz çıkmadı ce ha pe li dediğiniz belediyeler sizin gibi bankamatik memurlarını işe yaramayanlari çıkartiyor zorunuza giden bu sanirim..işden çıkarma demişken akp li belediyelerin yaptiği işçi kıyımlarından niye söz edemiyorsunuz..çünkü siz çaliyorsa bizim hırsızımız diyecek kadar kendi zihniyetindeki insanlar olsunda nasıl olursa olsun diye hiçbirseyi sorgulamayan beynini kiralamış trollersiniz..
Bütün suç hedepeyi meclise taşıyanlardadır , meclis başkanlık koltuğunu bile onlara teslim ettiler.
Teröristlere yer açmak için işçileri çıkarıyorlar.Her şey güzel olacak.(mış)
Hani her şey çok güzel olacaktı
İpekyolunda mı güzel olacaktı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler