HDP'li Pervin Buldan ve Sezai Temelli hakkında soruşturma başlatıldı

Son dakika haberine göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili açıklamaları nedeniyle HDP'li Pervin Buldan ve Sezai Temelli hakkında soruşturma başlattı.

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) dün Türkiye'nin sınır güvenliği ve bölge halkının huzuru için Suriye'deki terör unsurlarına yönelik "Barış Pınarı Harekatı"nın başlatıldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Harekat ile ilgili olarak HDP eş genel başkanları ve 27. dönem milletvekilleri Sezai Temelli ve Pervin Buldan tarafından dün yapılan yazılı açıklama ile ilgili olarak adı geçen milletvekilleri hakkında 'terör örgütü propagandası yapma' ve 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini alenen aşağılama' suçlarından, 9 Ekim'de HDP Genel Merkezi'nde aynı konu ile ilgili olarak HDP 27. dönem Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit tarafından ortak metin çerçevesinde yapılan basın açıklaması ile ilgili olarak, 'terör örgütü propagandası yapma', 'suçu ve suçluyu övme', 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini alenen aşağılama' suçlarından 27. dönem milletvekilleri Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Leyla Güven, Berdan Öztürk, Sezai Temelli ve Pervin Buldan haklarında resen soruşturma başlatılmıştır."

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
Kavga etmek,savaş dili kullanmak ve savaşmak kolay zor olan Barış dilini kullanmak barışı savunmak bir kez daha SAVAŞA HAYIR ..Savaş seviciler yarın allah korusun ülkemiz suriye ye dönse kaçacak fare deliği ararlar ve o ülkeyi kurtarmak onların vatan haini diye suçladığı biz barış sevdalılarına kalır bundan da adım gibi eminim.
kardeş bu bir savaş değil terör operasyonu önce bunu kafana sok. sonra da adından ve 65 ten anladığım Kürtsün ben de Kürt asıllıyım ama neyin ne olduğunun farkındayım kimsenin maşası olmayacak kadar aklım çalışıyor. bu kansız terör partisi yöneticilerinin çocukları yurt dışında özel okullarda okuyor garibanları kandırıp dağa gönderiyorlar. sen barış sevici olarak kal. savaşı kimse istemez ama mazluma zulüm varsa kafasını ezeceksin
Bu tipsiz kadını anladık ta diğer tüyü bozuk kadayıf olmuş dayı ne ayak onu bilmiyorum
ulan bu ülkede darbe oldu millet tanklarin ustune yurudu sen neden bahsediyorsun sen ve senin gibiler fare gibi kacar anca bu bir savas degil.bu bir teror operasyonu bu operastonu desteklemeyen herkes teror sempatizanidir
çok güzel 2 gün :)) devlet düşmanları bir bir yok ediliyor. .
TEK BAYRAK TEK DİL TEK MİLLET OKADAR !!!! HEMEN KAPATIN HEMMEN !!!!!
Keşke biran önce meclis içindeki teröristlerin de icabına hemen baksalar da askerimize laf etmeseler
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler