'HDP'nin faaliyet göstermesi bu ülkenin hayrınadır'

Rubil Gökdemir, AK Parti ve MHP'lilerin, "Kuvvetler ayrılığı, demokrasi ve hukuk devleti gibi kavramlar bizi emperyalist tehditler karşısında koruyamıyor" dediklerini ileri sürdü.

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'nın konuğu olan MHP'nin son 1 Kasım seçimlerinde Ankara'dan Milletvekili adayı gösterdiği Rubil Gökdemir, HDP'nin siyaset yapmasının bu ülkenin birliği ve bütünlüğü için önemli olduğunu söyledi.

'HDP, BU ÜLKENİN BİRLİĞİ VE BÜTÜNLÜĞÜNÜN SİGORTASIDIR'

"Ben demokratik sivil siyaseti savunan biriyim" diyen Gökdemir, şunları kaydetti:

"Türk milliyetçilerinin ağzına almaktan bile korkacakları HDP konusuna gireyim. Demokratik sivil siyaseti savunan bir Türk milliyetçisi olarak, HDP'nin demokratik sivil siyaset kuralları içinde siyaset yapmasını bu ülkenin bütünlüğünün, birliğinin sigortası olarak sayarım. HDP'nin faaliyet göstermesi bu ülkenin hayrınadır. Ama demokratik sivil siyasete bağlı olmak şartıyla. Bir devlette hukuk ve kuvvetler ayrılığı işliyorsa o devleti kimin yönettiğinin hiç bir önemi yoktur. Bir devlet kurum ve kurallarıyla yaşar, devletin bekası böyle temin edilir."

Gökdemir programda Ankara kulislerinde konuşulan bir konuyu da gündeme getirdi. Eski MHP'li Gökdemir, AKP ve MHP'lilerin, emperyalist güçlerin kuvvetler ayrılığı, demokrasi ve hukuk devleti ilkelerini kullanarak Türkiye'ye müdahale ettiklerini savunduğunu ileri sürdü.

'ÜLKEMİZE SALDIRIYOR'

Gökdemir konuşmasının devamında şunları söyledi:

"Ankara kulislerinde bu ittifakı demokratik sivil siyasetin gerekçeleriyle ifade edemiyorlar. 'Emperyal güçler, dış odaklar, sizin çok önemsediğiniz kuvvetler ayrılığını, demokratik sivil siyasetin enstrümanlarını kullanarak devletimizin bekasına tehdit oluşturacak müdahaleler ve sızmalarda bulunuyor' diyorlar. 'Kuvvetler ayrılığı, demokrasi ve hukuk devleti gibi kavramlar bizi bu tehditler karşısında koruyamıyor' diye açıklıyorlar. Ak Parti ve MHP'liler böyle anlatmaya başladılar. Samimi şekilde söylüyorum bu ittifakın psikolojik temeli budur."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Diğer Haberler