HABER

"Hedef Erdoğan'ı başbakan yapmak"

RİZE (İHA) - Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Rize Milletvekili Abdülkadir Kart, ilk hedeflerinin Genel Başkanları Recep Tayyip Erdoğan'ı Başbakan yapmak
olduğunu söyledi.

Partisinin Rize il binasında basın toplantısı düzenleyen Kart, ilk hedeflerinin Erdoğan'ın Başbakan olmasını sağlamak olduğunu ifade etti. Erdoğan'ın bu amaçla Siirt'ten aday olacağını belirten Milletvekili Kart, "Siirtliler bunu iyi değerlendirmeli. Biz sayın Genel Başkanımıza yerimizi vermeye hazırdık. Ancak şu anda öyle bir durum yok. Sanırım birkaç gün içinde sayın Cumhurbaşkanı da yasayı imzalayacak" şeklinde konuştu.

Erdoğan'ın ailesi ile Rize'ye dinlenmek için geldiğini söyleyen Kart, "Sayın Genel Başkanım yoğun bir çalışma temposu geçirdi, şimdi memleketinde yılbaşı tatilini geçirmek üzere çocukları ile geldi. 2-3 gün evinde dinlenecek" diye konuştu.

Zor şartlarda bir ülke devraldıklarını söyleyen Kart, muhtemel Irak savaşı ile ilgili olarak Türkiye'nin savaşa girmesi veya girmemesi halinde büyük yük altında kalacağını ifade etti ve "Ancak BM kararı olmadan bir karar veremeyiz" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön