Heidfeld umutlu!

BMW Sauber takımı Malezya Grand Prix'i Cuma antrenman turlarında 7. likten daha iyi bir derece elde edemedi. Robert Kubica ilk seansta bazı problemler yaşarken aracın genel ayarlarına odaklanamadıklarını söyledi. ğBu olumsuzluklara rağmen Heidfeld durumdan memnun gözüküyor.

Robert Kubica: "Sabah seansında vites kutusu ile ilgili olarak oldukça fazla zaman kaybettikten sonra değişik downforce ayarları üzerinde durduk ayrıca öğleden sonra lastikler üzerinde çalıştık. Şuan haftanın geri kalanında ne yapacağımıza karar verebilmemiz için elimizde birçok veri var ve bunları inceleyeceğiz. Araç ayarları ile ilgili ise çok fazla çalışma şansı henüz bulamadık."

Nick Heidfeld: "Cuma antrenmanlarından oldukça mutluyum. Melbourne de ki Cuma günkü durum ile kıyaslayacak olursak aracın dengesi burada oldukça iyi fakat henüz mükemmel değil. Cumartesi günü Avustralya da yaptığımız gibi araç ayarlarıyla ilgili birkaç geliştirme daha yapacağımızı umut ediyorum. Pist şartları oldukça iyiydi. Burada ki en önemli soru işareti kesinlikle hava şartları. Tahminlere göre yağış bekleniyor ve yağış burada oldukça zor şartlar meydana getiriyor. Kastettiğim şey normal yağmur değil tropical yağmur!"

TurkiyeF1.Com