'Heikki henüz kartlarını açmadı'

McLaren pilotu Heikki Kovalainen sezonun açılış yarışında pol pozisyonu kazanma veya Albert Park'tan zaferle ayrılma şansının düşük olduğunu ifade etti. Ancak 2007'de, F1'deki ilk sezonunda dört yarış kazanan takım arkadaşı Lewis Hamilton, Kovalainen'in çok mütevazi ifadeler kullandığını belirtti.

Hamilton, "Henüz kartlarını açmadığını düşünüyorum. Biraz alttan alıyor gibi. Yoksa Heikki'nin çok, çok rekabetçi bir sürücü olduğunu herkes biliyor. En azından benim kadar büyük bir yeteneğe sahip" dedi.

Bugün Melbourne'de gazetecilere açıklamalarda bul unan 23 yaşındaki İngiliz pilot, "Beni onu zorladığım kadar, o da beni zorlayacak. Bundan eminim" diye konuştu.

Geçtiğimiz yıl İspanyol takım arkadaşı Fernando Alonso ile gergin bir sezon geçiren Hamilton, Kovalainen'le ilişkisi için, "bundan daha iyi olamaz" ifadelerini kullandı.

Hamilton, "Takımda, gördüğüm diğer pilotların hepsinden daha faal. Tenis ve basketbol oynuyoruz. Birlikte fitnes yürüyüşleri yapıyoruz. Tüm aktivitelere katıldığını görmek müthiş" dedi.

Geçtiğimiz sene Hamilton ve Alonso'yu gerektiği gibi idare edememekle suçlanan takım patronu Ron Dennis ise temkinli konuşarak, "Şu an olduğu gibi, birbirlerini yenmeye başladığında da arkadaşlıklarının böyle güçlü olduğunu görmek ilginç olacak" şeklinde konuştu.

TurkiyeF1.Com