Helva ve şerbet ikramına yoğun ilgi

Bilecik Belediyesi tarafından, Miraç Kandili dolayısıyla irmik helvası ve Osmanlı şerbeti ikramı yapıldı.Bilecik Belediyesi tarafından mübarek gün ve bayramlarda düzenli olarak uygulanan gelenek kapsamında şehir merkezindeki Sosyal Tesisler Çay Bahçesi önünde vatandaşlara irmik helvası ve şerbet ikram edildi.Vatandaşlara kendi elleriyle helva ve şerbet ikram eden Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, özel ve güzel bir günde Miraç Kandili’ni idrak ettiklerini belirterek, "Bayram içerisinde bayram, bayram üstüne bayram yaşıyoruz.

Bilecik Belediyesi tarafından, Miraç Kandili dolayısıyla irmik helvası ve Osmanlı şerbeti ikramı yapıldı.
Bilecik Belediyesi tarafından mübarek gün ve bayramlarda düzenli olarak uygulanan gelenek kapsamında şehir merkezindeki Sosyal Tesisler Çay Bahçesi önünde vatandaşlara irmik helvası ve şerbet ikram edildi.
Vatandaşlara kendi elleriyle helva ve şerbet ikram eden Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, özel ve güzel bir günde Miraç Kandili’ni idrak ettiklerini belirterek, "Bayram içerisinde bayram, bayram üstüne bayram yaşıyoruz. Öncelikle hepinizin Cuması ve Miraç Kandili mübarek olsun diyorum. Özel ve güzel günler bizleri birbirimize daha fazla yaklaştırması lazım. Biz de Bilecik Belediye Başkanlığı olarak göreve geldiğimiz ilk günden itibaren şehrimizin en büyük değerinin birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz olduğunu biliyoruz ve bunu güçlendirecek çaba ve gayretleri gösteriyoruz. Allah razı olsun şehrimizin her kesimindeki kardeşlerimiz içimizdeki bu kardeşlik duygusunu birliği, beraberliği daha iyi seviyeye getirme konusunda gerekli gayreti gösteriyorlar. Ülke olarak önemli bir süreçten geçiyoruz. Etrafımız ateş çemberi içerisinde ve gerçekten ordumuzun, devletimizin, milletimizin bizim birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize çok büyük ihtiyacı var. Duasına çok ihtiyacımız var. Böyle özel ve güzel bir günde kandil akşamında inşallah cenabı hak ordumuzu, milletimizi,devletimizi her işinde mazur ve muzaffer eylesin diyorum. Şehitlerimize rahmet diliyorum. Cenabı hak onların şefaatine bizleri nail eylesin diyorum. Gazilerimize sağlıklı sıhhatli uzun ömürler diliyorum. Hep başlangıçtan beri belirttiğimiz şekilde hep birlikte daha iyiye, daha güzele ulaşalım diyorum" dedi.
Başkan Yağcı’nın konuşmasının ardından Bilecik Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürü İsmail Cihan tarafından dua edilerek, irmik helvası ve şerbet ikramı yapıldı.

Helva ve şerbet ikramına yoğun ilgi

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler