Hem rektör hem de 5 fakültenin dekanlığını yapıyor

Mardin'de giydiği kıyafet, yaptığı çiğ köfte ihalesi, yazdığı kitaptaki sözleri ile sürekli gündeme gelen Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça'nın, 3 yıldır hem Rektörlük yaptığı hem de toplam 6 fakülteden 5'inin dekanlığını vekaleten yürüttüğü ortaya çıktı. Rektör Ağırakça'nın yardımcılarının da bulunmadığı ve daha önce yardımcı olarak atanan öğretim üyeleri ile anlaşamadığı için söz konusu yardımcıların üniversiteden ayrıldığı belirtildi.

Hem rektör hem de 5 fakültenin dekanlığını yapıyor

Üniversitede 2015 yılından beri Rektör olarak görev yapan Prof. Dr. Ağırakça'nın üniversitedeki toplam 6 fakülteden 5'ini de 'Dekan Vekili' olarak yönettiği belirtildi. Artuklu Üniversitesi'nin resmi internet sitesinde de yer alan bilgilere göre, Rektör Prof.Dr.Ahmet Ağırakça, İslami İlimler Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Fen Fakültesi'ni 'Dekan Vekili' olarak yönetiyor.

YARDIMCISI DA YOK

Prof. Dr. Ağırakça'nın 2 yıldır herhangi bir yardımcısı olmadığı da belirtildi. Rektör Ağırakça'nın 2015 yılında göreve gelmesinden sonra üniversiteye Rektör Yardımcısı olarak beraberinde getirdiği Prof. Dr. Yusuf Çetindağ açığa alındıktan sonra YÖK'ün atadığı Prof. Dr. Cemal Oğuz ve Prof. Dr. İbrahim Özcoşal'ın da Rektör Ağırakça ile anlaşamadıkları için birer ay görev yaptıktan sonra istifa ettikleri öğrenildi.

Erzurum Atatürk Üniversitesi'nden 2017 yılı başında Mardin'e Rektör Yardımcısı olarak gelip göreve başlayan Prof. Dr. Oğuz'un yönetimle anlaşamamasından dolayı görevinden istifa ettiği belirtildi.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
Bu nasıl bir ülke hiç birşey anlamadım sanki adam bitmiş bu ülkede bu seviyesiz adam hem Cumhuriyet sayesinde bu seviyeye geldi hemde yediği kaba ihanet ediyor alın görevde meraklı olduğu yere gitsin,rahatlık dürtüyor ne yapacağını şaşırmış beyefendi.
bunlar hep yargılanacak..az kaldı..
Neye az kaldı? Hangi olaya az kaldı? Kısa bir süre sonra ne olacak. Ulan fetocular da yıllarca az kaldı dediler gülüp geçtik bu bademler paradan başka düşünurler mi diye. Bir bildiğin varsa soyle yoksa emniyete bildirelim.
@atabey922 laf salatası yapma millet elbet bi gün uyanır birilerini sandığa gömer emnıyetii tsk mit bizde biliriz gerekli durumda şikayet etmeyi.. Siz gülüp geçtiniz ceremesini ülkece çektik..Neyse denecek laf çok
Eyyyy hükümet!!! Yardımcıları ile neden geçinemiyor bir araştırsanız olmaz mı? Bu kadar yardımcı değiştirmiş ve şu anda da yardımcısı yok, bu yardımcıların biri kötü, ikincisi kötü, üçüncüsü kötü hepsi mi kötü bunların? Unutmayın, idarecilik ayrı, idare etmek ayrıdır, Dünyaca ünlü biri olabilir bir insan ama idareci olamaz, bunu unutmayın. Adama göre iş vermeyin, işe göre adam seçin atayın veya görevlendirin.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler