Hepsi çocukların midesinden çıktı! Görenleri şoke eden manzara

Elazığ'da yabancı cisim yutma sorunu ile fazlaca karşılaştıklarını söyleyen Prof. Dr. Yaşar Doğan, çocukların yemek ve nefes borusu ile midesinden madeni para, pil, iğne, misket, saat pilleri, çakmak gibi pek çok cisim çıkardıklarını söyledi. Görenleri şaşırtan cisimler bir arada sergilenerek ebeveynlere konu ile ilgili uyarılarda bulunuldu.

Fırat Üniversitesi (FÜ) Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Hepatoloji ve Beslenme bölümüne son iki yılda, 6 ay ile 18 yaş arasındaki çok sayıda çocuk, yabancı cisim yutması şikayetleri ile başvurdu. Çocuk Gastroenteroloji Hepatoloji ve Beslenme Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yaşar Doğan, müdahale ederek cisimleri nefes ve yemek borusu ile mideden gerçekleştirdiği operasyonlarla çıkardı. Haftada 3 ile 5 arasında vakaya müdahale ettiklerini belirten Prof. Dr. Doğan, yabancı cisim yutması şikayeti ile kendilerine gelen çocuklarda başta madeni para olmak üzere pil, misket, toplu ve çengelli iğne, vida, saat pili, düğme, tel toka, gazoz kapakları, küçük oyuncaklar ve çok sayıda küçük metal çıkarttıklarını söyledi.

Çocukların ağızlarına götürdükleri cisimleri yutma tehlikesi bulunduğu için ailelerin dikkatli olması gerektiğini vurgulayan Doğan, böyle durumlarda en kısa sürede hastaneye başvurulması gerektiğini ifade etti.

'HEMEN HEMEN HER TÜRLÜ PARALAR ÇOCUKLAR TARAFINDAN YUTULUYOR'

Her türlü yabancı cisim yutması şikayeti ile karşılaştıklarını belirten FÜ Çocuk Gastroenteroloji Hepatoloji ve Beslenme Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yaşar Doğan, sözlerine şöyle devam etti:

6 AY - 18 YAŞ ARALIĞINDA GÖRÜLÜYOR

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Badem bıyık bırakıp Müslüman görünüp Devlet malı,yetim hakkı yutmasınlarda varsın bozuk para ıbır cıbır yutsunlar,, zira ötekinleri yutanları acı bi azap bekliyor mahşerde....!
çıkan paralarla bir garibanı doyurun bari
çocuk bu kadar parayı nasıl midesi kaldırabilmiş anlamak mümkün değil, mide değil kumbara dönmüş.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler