HABER

"Her aile 3 çocuk yapmalı"

Doğum kontrol hapını geliştiren bilimadamı Carl Djerassi'nin geçtiğimiz hafta yazdığı makale ile adeta her ailenin 3 çocuk yapması gerektiğini savunan Başbakan Erdoğan'a destek oldu.

Carl Djerassi'nin Der Standart Gazetesi'nde yazdığı makalede, bulduğu doğum kontrol hapının adeta bir nüfus felaketi yarattığını söyledi.

Batılı ülkelerde nüfus azalmasından kendisini sorumlu tuttuğunu söyleyen Carl Djerassi ailelerin üç çocuk yapması gerektiğini ifade etti.

Bilimadamı Batı ülkelerindeki nüfus oranlarının düşüşünü obeziteden bile daha tehlikeli olduğunu savunurken çocuk yapmayanların ulusal intihara sebep olduğunu belirtti.

Erdoğan ne demişti?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen panele katılmak için halka seslenişinde "Sizinle bir Başbakan olarak değil, dertli kardeşiniz olarak konuşuyorum. Biz genç nüfusumuzu aynen korumalıyız. Bir ekonomide aslolan insandır. Bunlar Türk milletinin kökünü kazımak istiyor. Yaptıkları aynen budur. Genç nüfusumuzun azalmaması için en az üç çocuk yapın." demişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler