Her gün aç karnına 1 adet sarımsak yedi ve sonrasında...

Sarımsağın şifalı özellikleri binlerce yıldır doğal tıbbın bir parçası olarak bilinmekte ve kullanılmaktadır. Sarımsak, oldukça etkili bir şekilde enfeksiyon ve hastalıklarla savaşan antioksidan gibi güçlü bir antibiyotiktir. Özellikle iç hastalıkları ve cilt için çok tercih edilen sarımsağı tüketmek için en uygun zaman sabah saatleridir.

Her gün aç karnına 1 adet sarımsak yedi ve sonrasında...

Aç karna yiyeceğiniz bir sarımsak sağlığınız için gerçek anlamda şifa kaynağı olacaktır. Çünkü karnınız boş olduğu için midenin sarımsaktaki besinleri tamamen emebilmesi daha kolay olur. Mide, sarımsaktaki besinleri başka yiyeceklerle karıştırmadan kolayca özümseyecektir.

Sarımsağın yararları

Sarımsağın sağlığa yararları oldukça fazladır. Sarımsak, yüksek tansiyondan şikayet edenler için, kan basıncını kontrol altında tutmanın en kolay ve en güvenli yoludur. Hepsinden iyisi de, günde bir kez almanız yeterlidir ve çeşitli ilaçlarla olduğu gibi hiçbir yan etkisi yoktur.

Herhangi bir iltihaplanma, sarımsak ile önlenebilir ve iyileştirilebilir. Artritli olanlar sarımsaktan muazzam şekilde faydalanabilirler. Aç karnına sarımsak tüketmek sadece artrit semptomlarıyla savaşmanıza değil, aynı zamanda bu acıyı dindirmeye de yardımcı olacaktır.

Günde bir kez alın enfeksiyonlardan kurtulun

Bu mucizevi bitki sizi enfeksiyon mantarı, siğiller, bakteriler ve diğer tüm bakteriyel enfeksiyonlardan uzak tutar. Zaten bu enfeksiyonların bir kısmından mağdur olmanız durumunda, günde bir kez sarımsak alın, birkaç gün içinde kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Sarımsak bağışıklık sistemi üzerinde de etkilidir. Zayıf bağışıklık sistemi artık yaygın bir şey. Bağışıklık sisteminin zayıflaması nedeniyle, sıklıkla soğuk algınlığı, grip, burun alerjileri ve ciddi hastalıklar söz konu olur. Sarımsak bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar ve sistem güçlü olduğunda sizi koruyabilir.

Bir diş sarımsak, 12 mg potasyum, 5 mg kalsiyum ve 100 kükürt bileşiğine sahiptir.

Sarımsak akciğerler için de çok faydalıdır. Solunum hastalıklarının önlenmesinde ve tedavisinde yardımcı olur. Pnömoni, bronşit, tıkanıklık, öksürük ve çok daha fazla rahatsızlığı önler.

Sarımsak, tansiyonu kontrol altında tutarak yan etkilere yol açmadan hipertansiyon için de en iyi doğal ilaçtır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
evet çok faydasını gördüm hatta alete de iyi geliyor haftada 10-12 ye çıkardım banamısın demiyor
KOKUSUNU NAPCAZ?!! iŞE GİDECEKLERE
@muradk dis halinde ezmeden hap gibi yut
bunu annem yıllardır söylüyor bunlar yenimi farkına varmışlar :)
şimdiki sarımsaklar bile israil tohumu. Sarımsaklar kokmuyor bile. yani tohumunu israilden alıyorlar daha çok mahsul almak için.
@onurich sen sarımsağı nerden alıyorsun bilmiyorum benim memleketimde(kastamonu) asırlardır aynı tohumdan sarımsak elde ediliyor
haber iyi güzel hoş da miğdeyi napcaz aga ? sabah sabah aç karnına sarımsak miğdeyi ağrıtır deler bee aç karnına demeseydin bari , sonrası gün boyu ağız kokusu...
@aligever yıllanmış sarımsak bunun tek çaresi. normal sarımsaktan 20 kat daha güçlü ve tadı çok yumuşak ve tatlı. ve kahvaltıdan sonra kokusu kalmıyor. bence bunu araştırın.
hap yutar gibi yutacaksın bende çok denedim muhteşem etkileri var özellikle cinsellik sırasında.
Yuttuğunuzda koku yapmıyo,Ama 3 dişden fazlası böbrekleri yok ediyo böbreğe zararlı günde birtaneden fazla almayın
çiğnemeden tutunca koku yapmaz sanırım.
Bütün yutunca koku yapmadıgı söyleniyor
otelde çalıştıgım yıllarda japon misafirler sabahtan en erken onlar gelir sıraya girer ahçıların dekor koydukları sarımsagı soyar yutarlardı.nasıl bir milletse hepsi böyleydi.adamlar işi biliyormuş
muhteşem bir hap.
BEN TAŞKÖPRÜ FİLAN BİLMEM ARKADAŞ ALACAKSAN KÖY PAZARINDAN NİNELERİN TEYZELERİN SATTIĞI SARMISAĞI AL NE HORMON NE İLAÇ HERŞEYİ İLE DOĞAL.
@kaya6062 la onlar figüran ya,toptan getirip satmaları için önlerine koyuyorlar sende köylü üretmiş doğaldır diye kandırılıyon. Köylü hormonu ilk icat edendir,hiç bişey yapmasa toprağa maya atar ,ya tutarsa deyi deyi
taşköprü sarımsağı olacak diğerleri 5 para etmez
Çok faydalıdır, ama sadece Kastamonu Taşköprü Sarımsağı yenmelidir. Gerisi hikayedir. Kastamonu sarımsağının 1 dişi diğer tüm sarımsakların 1 kilosuna denktir. Özellikle içeriginde bulunan ve başka sarımsaklarda olmayan "selenyum" maddesinden direkt olarak kanser ilaçları yapılmaktadır.
hepsi taşkopru diye satiyo zaten
Sarmsağı soyun, yemeyin bile iyi gelir.Günde 12 ye çıkartırsınız,..... çay içmeyi
Gelin Tunceli ovacıktan dağ sarmısağı yiyin bakın nasıl yararları varmış. Haa şunu belirteyim Orman Müdürlüğünce koruma altında çünkü nesli tükenen bir bitki
bir sarmisak yensin diyor bazi yorumcular yutarak faydali oluyor deselerde hem riskli hemde o koca sarmisak yutulurmu arkadas diyen yok bir adet ye faydalimi degilmi her bunye degisiktir yok köyluler topraga bile maya atar mis ya tutarsa diye yok tas köpru yook tuncelideki daha kaliteymis geceleim yiyen yesin yemeyende susun derim nedne mi susmakta bir erdemdir.
@books59 sarımsak her yerde yetişir ama toprağındanmı nedir kastamonu sarımsağı dünyada lezzeti yok
ortasındaki yeşil kısmı atarsanız acısı ve kokusu kalmaz.ama en yararlı kısım burası da olabilir.
Afşin/Koçovası sarımsağı şuan Tescilli türkiyenin sarımsağı
dilim dilim yapılıp yağda kızartıp ekmek arasıda yapabilir siniz.. kokmaz .. çocukluğumda çok yedim öyle bronşitim vardı çok faydasını gördüm .. çocuklar genellikle acı diye yiyemeyebilir ama aynen patates kızartır gibi iki tarafınıda kızartıp yiyebilirsiniz.
Diğer Haberler