HABER

Her şey bu fotoğrafla başladı

Her şey bu fotoğrafla başladı

Gösteri dünyasının ünlülerinin bugünlere gelişinin birbirinden ilginç öyküleri var. Hepsi farklı farklı şekillerde kamuoyunun dikkatini çekip hafızalara kazındılar. Yıllar önce çekilen bu fotoğraftaki ünlü de onlardan biri.


Bikinisinin üstünü çıkararak güneşlenen bu ünlü yıllar önce, güzelliğiyle dikkat çeken ama yine de çok fazla kimsenin tanımadığı bir genç kızdı. Bugün ise sadece Türkiye'de değil, dünyada TV ekranlarının en güzel kadınlarından biri olarak kabul ediliyor.


İşte bugün sadece Türkiye'de değil tüm dünyada TV ekranlarının en güzel spor spikerlerinden biri olarak tanınan Burcu Esmersoy'un şöhret basamaklarını tırmanışının kısa öyküsü.


1978 doğumlu Burcu Esmersoy, önce Beşiktaş Lisesi'ni bitirdi. Daha sonra da İstanbul Üniversitesi'nde Turizm İşletmeciliği bölümünü bitirdi. Bu eğitimin ardından ABD'ye gitti. New York Üniversitesi'nde Hospitality, Tourism and Sports Management eğitimi aldı.


Bu arada genç yaşında Sabah Gazetesi'nde çalışmaya başladı. Ünlü gazeteci - yazar Hıncal Uluç'un asistanı Yasemin Hanım doğum iznine çıktığında da onun yerine Uluç'un asistanlığını yaptı. O sırada henüz 20 yaşındaydı Burcu Esmersoy. Esmersoy, bir süre Hıncal Uluç'un telefonlarına bakıp maillerini düzenledi.


Bir sahil kasabasında tatil yaparken gazeteci Cesur Sert'in dikkatini çekti. Genç kızın bu pozunu kaçırmak istemeyen paparazzi deklanşöre bastı ve o anda Esmersoy'un talihi de döndü. Hatta o tatilde çekilen fotoğraflar yüzünden işini kaybettiği de öne sürüldü.


Esmersoy 1997 yılında Türkiye güzellik yarışmasına katıldı. Bu yarışmada ilk üç dereceye giremedi sadece dördüncü oldu. Ama Türkiye'yi Japonya'da düzenlenen yarışmada temsil etti.Orada da Dostluk Güzeli seçildi.


Bir dönem Azeri Kızı adıyla tanınan Günel'in klibinde oynayan Esmersoy, daha sonra Kanal D'7e çocuk programları yapımcılığı ve sunuculuğu görevlerini üstlendi.


2000 yılında CNN Türk'e transfer oldu. Spor Servisi'noe dış haberler editörlüğü, muhabirlik ve spor spikerliği yaptı.


Formula 1 yarışlarını izlerken ise o dönem aşkı ve evliliğiyle çok konuşulan Massimo Cusimano ile tanıştı. Çift bu aşkı nikah masasına taşıdı. Ancak birliktelikleri sadece 2 yıl sürdü.


Esmersoy, şu sıralar kariyerini NTV'de sürdürüyor.


Mesleğinin ve güzelliğinin yanısıra yaşadığı aşklarla da gündemde olan Esmersoy son olarak Okan Bayülgen'in Medya Kralı programında "Benim Burcu Esmersoy'a tahammülüm yok. O kızın niçin güzel bulunduğunu da anlamıyorum. Fakat o camia, NTV, CNBC-e camiası, varsa yoksa Burcu Esmersoy... ‘Burcu Esmersoy kadar güzeli yok. En güzel kız Burcu Esmersoy!’ Bence hiç güzel değil. Ayrıca da Türkiye’nin güzel kızları arasında sayılmıyor ama nedense Burcu Esmersoy” sözleriyle başlayan bir tartışmaya da konu olmuştu.


Bu fotoğraf da geçtiğimiz yaz sevgilisiyle sahilde öpüşürken yakalandığı an...

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön