Her yeni doğan bebeğin artık dikili bir ağacı olacak

Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü ile Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü arasında yapılan her yeni doğan adına bir fidan dikilmesine ilişkin işbirliği protokolü Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç.

Her yeni doğan bebeğin artık dikili bir ağacı olacak

Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü ile Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü arasında yapılan her yeni doğan adına bir fidan dikilmesine ilişkin işbirliği protokolü Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge ile Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel tarafından imzalandı.
İmza töreninde, Eskişehir Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Yaşar Bildirici ve Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri de hazır bulundu. Sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilen proje ile Eskişehir Devlet Hastanesinde dünyaya gelen her bebek için bir fidan dikilecek ve anne-babalara günün anısına fidan sertifikası verilecek. Yapılan açıklamada, "Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü ile Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğünün, şehrimize yeni yeşil alanlar Kazandırmak, Topluma ağaç ve orman sevgisini aşılamak, fidan dikme alışkanlığı edindirmek, çevre anlayışının gelişmesine katkı sağlamak için Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Eskişehir Devlet Hastanesinde doğan ‘’Her Yenidoğan Adına Bir Fidan’ ’dikimi yapılacak, dikilen her fidanın sertifikası yeni doğanların ebeveynlerine takdim edilecek" denildi.
Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel; "İl Sağlık Müdürlüğü ile yapmış olduğumuz ilimizdeki her doğan için bir fidan dikilmesine ilişkin işbirliği protokolü kurumlar arası işbirliğinin güzel bir örneği olacak" dedi.
Eskişehir Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge ise, sağlık hizmetlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de büyük önem verdiklerini belirterek, ‘’Her Yenidoğan’a Bir Fidan’’ kampanyası ile artık Eskişehir Devlet Hastanesinde dünyaya gelen tüm bebeklerin dikili bir ağacı olacağını kaydetti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler