HABER

Her yerde aranan 10 DHKP-C'linin sırrı çözüldü

Tunceli'de terör örgütü tarafından kayıp olduğu belirtilen 10 DHKP-C teröristinin, 7 Kasım 2016'da yapılan hava operasyonu sırasında Ced Vadisi'nde öldürüldükleri ortaya çıktı.

Tunceli kırsalında 3 yıldır faaliyet yürüten toplam 16 kişilik DHKP-C terör örgütü mensuplarını takibe alan güvenlik güçleri, gerçekleştirdikleri operasyonlar ile bu örgütün 6 mensubunu değişik tarihlerde ve yerlerde etkisiz hale getirdi.

10 TERÖRİSTİN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ BELİRTİLDİ

Kalan 10 DHKP-C'li, örgüt tarafından kayıp olarak açıklanırken, kayıp 10 kişinin de sırrı çözüldü. Yetkililer, 7 Kasım 2016 tarihinde Ced Deresi Vadisi içinde iki ayrı sığınak içinde gizlenen terör örgütü mensuplarına yönelik gerçekleştirilen ve 2 F-16 savaş uçağının da katıldığı hava operasyonunda 10 DHKP-C'linin öldürüldüğünü söyledi.

TUNCELİ KIRSALI DHKP-C'DEN TEMİZLENDİ

Hava operasyonu sonucu vücut bütünlüğü bozulduğu için toplanan uzuvlar Malatya Adli Tıp Kurumu'na gönderilmiş, önce bunların 7 kişiye daha sonra ise 10 kişiye ait olduğu belirtilmişti. Yetkililer, böylelikle Tunceli kırsalında DHKP-C'nin varlığının tamamen ortadan kaldırıldığının kesinleştiğini açıkladı.

TERÖRİSTLERİN İSİMLERİ YAYINLANDI

DHKP-C ise, kendisine yakın internet sitelerinde, cenazeleri olmadığı için 7 Kasım 2016 gününden bu yana Kenan Günyel, Mustafa Doğru, Hüseyin Gülmez, Tuncel Ayaz, Murat Gün, Melih Işık, Bünyamin Kılıç, Naciye Yavuz, Hünkar Derya Güneş ve Aysun Saban adlı örgüt üyelerinden haber alamadığını açıklamıştı.

(DHA)

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler