HABER

"Hiçbir çocuğu dağlara çıkartmayacağım"

Denizli - DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, "Bu toraklarda doğup büyüyen, yaşayan hiçbir çocuğu eline silah alıp dağlara çıkartmayacağım" dedi.

Ağar, Denizli Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen "İktidara Yürüyüş Mitingi'nde", Güneydoğu'da devam eden olaylarla ilgili bir iradeyi ortaya koyduğunu, bunun üzerine, "birilerinin sıcak odalarından, koltuklarından cevap vermeye çalıştığını, 'yanlış mı anladık' dediklerini" ama milletin bu sözleri anladığını ifade etti.

Bunu yeniden anlatacağını belirten Ağar, "Hayatı boyunca sıcak odalarında oturmuş, bir gram riske girmemiş, hayatında bir karga kanadı yolmamış insanlar, benim ne demek istediğimi anlamazlar" diyerek, şöyle devam etti:

"Bu mücadelelerin içinden geçen, bu mücadeleleri milletiyle beraber gün geldiğinde gözyaşı, gün geldiğinde alın teri, gün geldiğinde de sıkıntıları paylaşan, birlikte yaşayan insan olarak; Türkiye'nin birlikte yaşama iradesini, bu vatanın müşterek sahibi olmasını artık öne çıkaracağımız zaman gelmiştir. Dışarıdan içimize salınan mihrakların üstesinden gelmeyi Allah bize nasip edecektir. Bu topraklarda doğup büyüyen, yaşayan hiçbir çocuğu eline silah alıp dağlara çıkartmayacağım."

Başkaları gibi şehitler üzerinden siyaset yapmadığını vurgulayan Ağar, "Ben onların meselelerini çözdüm. Yaptıklarıma tarih şahittir, devletin tutanakları şahittir. Denizli'nin 111 şehidi vardır. Mehmet Ağar, 112'ncisi olmasın diye uğraşıyor. Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir ana, çocuğu suçlu olsun istemez. Anaların feryatları Mehmet Ağar'ın yüreğinde yankı bulur, ses bulur" dedi.Türkiye'nin kendi meselelerini çözdükçe, bölgesindeki dış meseleleri de çözeceğini belirten Ağar, şunları söyledi:

"Ne yapacağız? Bizim yapacağımız şudur: Daha fazla demokrasi, daha fazla hukuk, daha fazla kardeşlik, daha fazla birliktelik. Sağ olduğumuz müddetçe bu
ülkenin sınırlarını kimse değiştiremez. Bu ülkenin büyüklüğüne kimse gölge edemez. Bizim iktidarımızda hiç kimse Türkiye'nin sınırlarını küçük gösteren haritalar çizmeye cesaret edemez. Bizim iktidarımız o haritaları yırtıp sahiplerine atar. Eğer bu coğrafyada haritalar değişecekse, büyük bir Türkiye, daha büyük bir Türkiye'nin olacağı bir gücü ortaya koyacağız."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön