HABER

Hindistan'ın kabusu bitmiyor! Koronavirüsten ölen kişiler Ganj Nehri kıyısına vurdu, mezarlar ortaya çıktı

Hindistan'ın kuzeyindeki ve doğusundaki aileler, nisan ve mayıs aylarında salgının en yoğun olduğu dönemde cenazeleri için ne yakacak yer ne de cenazeleri yakacak odun bulamamıştı. Çaresizce cenazeleri Ganj Nehri'ne atan Hintliler, şimdi cesetlerin kıyıya vurmasıyla ve kıyılarda gömülü bazı cesetlerin yeniden ortaya çıkmasıyla baş başa kaldı. Muson taşkınlarının başlaması nedeniyle yüzlerce ceset ortaya çıktı.

Hindistan'ın kabusu bitmiyor! Koronavirüsten ölen kişiler Ganj Nehri kıyısına vurdu, mezarlar ortaya çıktı

Sazlıklar arasına gizlenmiş ve kumaşlara sarılmış cesetler, kutsal kabul edilen Ganj Nehri'nde sessizce yüzüyor. Koronavirüs salgınını en ağır şekilde yaşayan Hintliler, daha virüs kabusunu atlatamadan yeni bir kabusla karşı karşıya.

Mevsimsel muson taşkınlarının başlaması, 2.500 kilometre uzunluğundaki su yolunda güçlü akıntıların yükselmesine ve kıyılarında gömülü bazı cesetlerin yerinden oynamasına neden oldu. Allahabad'daki yetkililer, son üç hafta içinde yüzen yaklaşık 150 cesedin yakıldığını söylüyor.

Screenshot_16

VİRÜS SIRASINDA 600 CESET NEHRE ATILDI

Cenaze ateşleri, yeni cesetlerin alınmasını bekleyen odun yığınlarının yanında nehir kıyısında sıralınıyor. Yetkililer, virüs dalgası sırasında Ganj'a 600 kadar cesedin gömüldüğünü tahmin ediyor. Ancak yerel halk, bunun gerçek sayının çok küçük bir parçası olduğuna inanıyor ve önümüzdeki haftalarda daha fazla cesedin kıyıya vurucağını düşünüyor.

Screenshot_14

Mevsimsel muson taşkınlarının başlaması, 1.550 mil uzunluğundaki su yolunda güçlü akıntıların yükselmesine ve kıyılarda gömülü bazı cesetlerin yeniden ortaya çıkmasına neden oldu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
niye gömmüyorlar da sağa sola atıyorlar. derenin aşağısında oturuyor olsaydım çıkar yukarki köyleri basardım
ne büyük bir milletiz ve şunları gördükçe dua ediyorum
pislik bunlar ya.. hayvanlardan daha kötü yaşantıları var.. çevreye verdiği zararı domuzlar vermez..
Geri Dön