HABER

Hindistan'da ayin cinayeti

YENİ DELHİ (İHA) - Hindistanlı bir kadın ve iki oğlu, 8 yaşındaki bir çocuğu kaçırarak kurban etti. Hindistan'da yaygın olan Tantrik ayinlerinde kabuslardan arınmak için kaçırdıkları çocuğu kurban eden kadının iki oğlu da Tantrik ayinlerine katılıyordu.

Geçtiğimiz hafta Hindistan'ın Uttar Pradesh eyaletine bağlı Khurja şehrinde Sumitra adındaki kadın, oğulları Sanju ve Satbir'le birlikte Akash (8) adındaki çocuğu kaçırarak öldürdü. Aaj Tak ve CNN-IBN televizyonlarında duyurulan olayda, Tantrik ayinlerine katılan ailenin kendilerini kabuslardan korumak için Akash'ı kurban ettiği belirtildi.

Eylemi gerçekleştiren Sumitra, bölgede yaşayan komşularına, çocuğun cesedini evinin dışında yerde yatarken bulduğunu söyleyerek olayı yalanlarken, daha önce kadın ve çocuklarının, Akash ile kavga ettiğini gören komşuları durumdan şüphelendi. Bunun üzerine soruşturma başlatıldı.
CNN-IBN'e konuşan Sanju ise çocuğu öldürdüğünü itiraf ederken, olayı annesini savunmak için yaptığını açıkladı.

Yerel polis tarafından yapılan açıklamada, öldürülen çocuğun bir ayinde kurban edildiği belirtilerek, körü körüne inanılan ve cahilce bağlanılan inanışlar yüzünden bu tür olayların meydana geldiği ifade edildi.

Tantrik ayinlerinin bir parçası olan kurban etme ve kara büyü, kırsal kesimde oldukça yaygın biçimde uygulanıyor.

Öte yandan bu ayinleri yönetenlerin büyük ücretler karşılığı insanları fiziksel ve ruhsal rahatsızlıklardan kurtarmak için bu tür eylemleri planladıkları belirtiliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön