Hindistan'da beş tecavüz zanlısı yakalandı

Hindistan'ın Mumbai kentinde Perşembe günü 22 yaşındaki bir foto muhabirine topluca tecavüz ettikleri belirtilen beş zanlının hepsi gözaltına alındı.

Hindistan'da beş tecavüz zanlısı yakalandı

Polis son zanlının başkent Yeni Delhi'de gözaltına alındığını ve Mumbai'ye getirilmekte olduğunu açıkladı.Gazeteci kadın kentin merkezinde, bir erkek iş arkadaşıyla görevli olarak gittiği eski bir tekstil atölyesinde saldırıya uğramıştı.Olay, Hindistan'da cinsel şiddete karşı duyulan öfkeyi yeniden alevlendirdi.Polis ilk olarak Cuma günü Mumbai'de 19 yaşındaki işsiz bir kişiyi gözaltına aldı. Cumartesi iki kişinin daha gözaltına alındığı açıklandı.Birkaç yerinden yaralı olarak hastaneye kaldırılan gazeteci işe dönmeye korktuğunu söyledi, "Tecavüz hayatın sonu değil. Faillerin en ağır cezaya çarptırılmasını istiyorum" dedi.

Cezalar ağırlaştırıldı

Gazetecinin erkek meslektaşının da saldırı sırasında dövüldüğü belirtildi.Geçen Aralık'ta 23 yaşındaki bir öğrencinin bir otobüste toplu tecavüze uğraması ülkede büyük öfke yaratmış kitlesel protesto gösterileri düzenlenmişti.Tecavüz kurbanı aldığı yaralardan ölmüştü.

Bu olaydan sonra Hindistan Hükümeti tecavüz cezalarını ağırlaştırdı. Ancak ülkedeki birçok kişi cezaların yine de caydırıcı olamadığını söylüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
bu şerefsizliğin tam bir açık göstergesi, insanlar bu tipleri tanımalı ki tedbir alsın, bu ilgililer anasına, bacısına çoluğu-çocuğuna karıısna aynı şeyin yapılmasınımı istiyorlarki de yüzünü kapatarak deşifre olmasını engelliyorlar...
hadım edeceksin.
Diğer Haberler