HABER

Hindistan'da bir toplu tecavüz olayı daha yaşandı

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de Danimarkalı bir turist kadının, bir grup erkeğin tecavüzüne uğradığı bildirildi.

Ulusal Müze'yi ziyaret ettikten sonra dün gece kaldığı otele dönerken yolunu kaybeden 51 yaşındaki Danimarkalı kadının, bir tren istasyonu yakınlarında tecavüze uğradığı ve parasıyla pasaportunun çalındığı öğrenildi.

Saldırının ardından oteline gitmeyi başaran turist kadının, polisi ve Danimarka Büyükelçiliği'ni arayarak yardım istediği belirtildi.

Polis Sözcüsü Rajan Bhagat, adı açıklanmayan Danimarka vatandaşının verdiği eşkale dayanarak altı kişinin gözaltına alındığını söyledi.

Bhagat, "sokak serserisi" olarak nitelediği şüphelilerin sorgulandığını belirtti.

Yeni Delhi'de tedavi görmeyi reddeden turist, bu sabah uçakla ülkesine döndü.

Diğer saldırganların yakalanması için operasyon devam ederken, Hindistan hükümeti ile Danimarka Büyükelçiliği, henüz herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Kadınlara ve çocuklara karşı cinsel saldırıların yaygın olduğu Hindistan'da 2012'de 23 yaşındaki genç bir kadının toplu tecavüze uğradıktan sonra ölmesi, büyük tepkiye yol açmıştı. Erkek arkadaşı ile bindiği otobüste 6 kişinin tecavüzüne uğrayan genç kadının tedavi için götürüldüğü Singapur'da şiddetli iç kanama nedeniyle yaşamını yitirmesinin ardından ülke genelinde gösteriler düzenlenmişti.

Geri Dön