Hindistan'da kayıp denizcilere ulaşılamıyor

Hindistan'ın başkenti Mumbai'de Çarşamba günü iki büyük patlamayla içinde yangın çıkan denizaltıyı yeniden yüzdürme çalışmaları dalgıçlar ve acil yardım çalışanları aracılığıyla devam ediyor.

Hindistan'da kayıp denizcilere ulaşılamıyor

Olaydan sağ kurtulan herhangi biriyle henüz iletişime geçilemediğinden Hindistan Deniz Kuvvetleri'nin başı, ülkenin "en kötü duruma karşı" hazırlıklı olmasını istedi.

Kısmi batan denizaltında 18 denizci bulunmaktaydı.

Dalgıçlar şimdiye kadar denizaltının sadece bir kapağını açmayı başardı.

Denizaltını yeniden yüzdürme çabaları devam ederken olay konusunda soruşturma da devam ediyor.

Dizelle çalışan INS Sindhurakshak denizaltısındaki patlamanın nasıl gerçekleştiği henüz kesinlik kazanmadı. Sabotaj olasılığı henüz elenmemiş olsa da yetkililer buna ihtimal verilmediğini söylüyor.

Hindistan başbakanı Manmohan Singh, Bağımsızlık Günü etkinlikleri çerçevesinde yaptığı konuşmada üzüntüsünü dile getirdi: "INS Sindurakshak denizaltısını dün bir kazada kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. 18 cesur denizcimizin hayatlarını kaybettiklerinden endişeleniyoruz."

Başbakan, yakın geçmişte bir nükleer denizaltı satın almış; ve milli olanaklarla kendi denizaltısını üretmiş olmasından dolayı, deniz kuvvetlerinin bu kazaya daha da üzüldüğünü belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler